Не тільки словом, а й ділом

Під час проведення соціально-виховної роботи із клієнтами пробації часом зустрічаються життєві ситуації, стикаючись із якими самотужки вищевказані особи не мають змоги впоратись.

Так склалось із громадянином Ц. Виріс він в родині, в якій батьки зловживають спиртним, належного виховання та контролю за поведінкою дітей не було, тому і не дивно, що врешті він порушив закон і потрапив на облік в орган пробації.

Чоловік закінчив 9 класів. Далі він поступив у професійний ліцей, але через байдужість батьків та життєві обставини, навчання не завершив. У свій час він навіть не отримав паспорт громадянина України і тепер наразі має низку проблем, зокрема із працевлаштуванням, постановкою на облік в центр зайнятості. Адже без паспорту у віці 22-ох років важко підтвердити свою особу.

За рекомендацією фахівців Монастирищенського районного сектору з питань пробації клієнт пробації Ц. звернувся до міграційної служби, проте виявилось, що отримати паспорт громадянина України у його випадку дещо складніше, оскільки зважаючи на вік, йому спочатку потрібно пройти процедуру ідентифікації особи. Через невпевненість та нерозуміння усіх аспектів вищевказаного процесу засуджений звернувся за допомогою до пробації.

За патронажем служби вдалося за короткий час зібрати та подати весь пакет документів для отримання паспорта громадянина України.

Із засудженим погоджено подальший перелік заходів спільних дій, адже він на ділі побачив, що його доля не байдужа іншим.

Так він виявив бажання завершити повну середню освіту, щоб мати змогу в подальшому отримати належну професію. Питання здобуття освіти було обговорено із начальником відділу освіти Монастирищенської райдержадміністрації Тетяною Ганжалою.

Враховуючи становище, у якому опинився клієнт пробації, оптимальним рішенням виявилось завершення навчання у школі на умовах екстернату, адже більшість предметів він вивчив під час свого навчання у професійному ліцеї. Такий варіант став найбільш прийнятним та допоможе якнайшвидше отримати йому освіту, не витрачаючи час на повторне вивчення дисциплін.

Сьогодні фахівці пробації продовжують і надалі супроводжувати клієнта пробації. Відчуваючи підтримку, засуджений став більш ініціативним, почав розуміти необхідність активної життєвої позиції. Він тепер ретельно планує своє життя, ставить за ціль отримати професію, щоб виконувати кваліфіковану роботу, мати самостійний дохід, для того щоб бути повністю незалежним від батьків, мати правослухняну поведінку.

Чи поодинокий та винятковий такий випадок. Ні!

Потрапляючи у складні обстави, клієнтам пробації необхідна рука допомоги і дуже важливим є вчасно її протягнути, адже байдужість може спричинити зневіру у власні сили, небажання змінюватись та призведе до подальшого падіння у прірву негараздів, зокрема і проблем із Законом та антисоціальної поведінки.

Пробація – це рука допомоги, яку потребує не одна знедолена людина, часом навіть тоді, коли здається, що немає надії на краще. Тому ця робота є дуже важливою, адже допомагає скористатись шансом змінити свою майбутнє, стати успішним та бути повноцінним членом суспільства.

Монастирищенський РС
філії Центру пробації
в Черкаській області

 

Повернутись