Нові правила для українців в реєстрації

  Українська влада має намір почати серйозну боротьбу проти громадян, які живуть не за пропискою.

    Офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі планує зайнятися масштабними перевірками фактів проживання громадян в місцях їх реєстрації.

     Цей захід передбачений законопроектом "Про свободу  пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", який розробили чиновники.

     Документ пропонує дозволити органам реєстрації масові перевірки громадян. Передбачається, що дані  про місце проживання або про зняття з реєстрації в місці проживання будуть вноситися в Єдину інформаційну систему. 

     Громадян старше 14 років хочуть зобов’язати протягом 30 днів особисто або через Інтернет подати заяву про реєстрацію свого місця проживання. Також про місцке свого перебування повинні будуть поінформувати орган реєстрації українці, які підлягають призову на строкову військову службу або беруть участь в судовому процесі.

    Термін перевірки не буде перевищувати 30 днів. Уповноважені органи влади в ході перевірки отримують право досліджувати житлове приміщення на предмет  наявності ознак проживання зареєстрованого в ньому громадянина.

     Очікується, що Єдина інформаційна система почне діяти з 1 липня 2019 року. 

  З текстом документа можна ознайомитися на сайті парламенту.

 

Повернутись