Новонароджені українці будуть отримувати економічний паспорт: внесено законопроект

   

Верховна Рада отримала проект закону «Про економічний паспорт українця». Інформація про це розміщена на офіційному сайті парламенту. Законопроект внесений депутатами від фракції «Слуга народу» та зареєстрований 16.01.2020 під №2754.

      Відповідно до цього закону Кабінет Міністрів створить «Фонд майбутнього», який буде адмініструвати економічні паспорти.

Головним комітетом для розгляду законопроекту визначено Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку.

Економічний паспорт українця – це особистий рахунок українців, які будуть народжені в Україні після 1 січня 2021 року та які проживуть на території України впродовж 18 років. На цьому рахунку будуть акумулюватися кошти у розмірі 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України, які будуть виплачуватись порівно власникам рахунку після досягнення ними повноліття.

Для цього державою в особі Кабінету Міністрів України буде створено фінансову установу «Фонд майбутнього». Фінансові функції Фонду:

1) накопичення та зберігання щорічного відрахування у вигляді 1% від реалізації усіх корисних копалин, видобутих на території України, на особистих рахунках громадян України (народжених після 1 січня 2021 року) до досягнення ними повноліття;

2) рівномірний розподіл та виплата громадянам України, народженим після 1 січня 2021 року, після досягнення ними повноліття коштів, які накопичились на їхніх особистих рахунках у Фонді в результаті щорічного відрахування до Фонду 1% від реалізації усіх корисних копалин, видобутих на території України;

3) інші фінансові функції, передбачені Статутом Фонду.

Річний бюджет Фонду може формуватися за рахунок державних коштів у вигляді 1% від вартості реалізації усіх корисних копалин, видобутих на території України, а також коштів, які Фонд отримує як гранти або залучає в інший спосіб з будь-яких державних чи приватних джерел, які не заборонені законодавством, з урахуванням обмежень, що встановлені цим Законом. Кабінет Міністрів України може збільшувати статутний капітал Фонду або надавати Фонду фінансування з Державного бюджету України з урахуванням вимог бюджетного законодавства.

Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про здійснення додаткової державної підтримки Фонду за рахунок збільшення відсотку від реалізації усіх корисних копалин, видобутих на території України, який буде відраховуватись до Фонду, шляхом внесення пропозицій до Верховної Ради України.

Кінцевими бенефіціарами фінансування Фонду будуть вважатися громадяни України, які будуть народжені в Україні після 1 січня 2021 року та проживуть на території України упродовж 18 років, виплата коштів яким буде здійснюватися після досягнення ними повноліття. 

Виплата, що надає Фонд, у розумінні цього Закону, є безповоротною фінансовою допомогою, що надана прямо або опосередковано фізичним особам після досягнення ними повноліття, згідно зі Статутом Фонду.

Повернутись