Обласна рада виділила для формування батальйону територіальної допомоги два мільйони гривень

   
   17 травня 2014 року в рамках загальнообласних заходів «Захисти Черкащину» на Соборній площі м. Черкаси проведено зустріч керівництва області – голови обласної ради Валентини Коваленко та голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка з добровольцями – військовими Національної гвардії, які виявили бажання виступити на захист рідного краю від посягань з боку будь-яких агресорів.
   У цих заходах взяли також участь обласний військовий комісар Євгеній Курбет, голова обласної організації воїнів-афганців Олександр Рибченко, представники духовенства. 
  Саме з молитви, благословення та освячення святою водою розпочав зустріч митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан.
  Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, звертаючись до присутніх, зазначив, що мета цього заходу – показати патріотичну та бойову готовність жителів Шевченкового краю захищати рідну землю від ворогів.
   Як зазначив далі у виступі Юрій Олегович, до складу Національної гвардії входять представники козацтва, ветеранських спілок, громадських патріотичних формувань – самооборони, автомайдану, блок - постів. До сьогоднішньої акції приєдналися і представники Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, центру прикордонників та військові новоствореного батальйону територіальної оборони. Вступити до лав цього військового формування забажало близько тисячі чоловіків, тоді, як потреба вдвічі менша.
   – Зі свого боку, я роблю все можливе, щоб допомогти нашим бійцям з амуніцією та технікою, хоча дуже сподіваюсь, щоб вона не була використана, щоб військові дії якнайшвидше закінчилися, – висловив надію голова облдержадміністрації.
  Голова обласної ради Валентина Коваленко, звертаючись до оборонців, насамперед, висловила і жіночу, і материнську вдячність за те, що у складний і нелегкий час, коли над країною нависла військова загроза, наші чоловіки піднялися мужньо, з великим бажанням і готовністю, захистити землю від агресора.
    «Обласна рада, її депутатський корпус докладають всіх зусиль, щоб ті мужні чоловіки, хто виявив бажання піти в Національну гвардію, виявили бажання стати в ряди батальйону територіальної оборони, отримали необхідну фінансову підтримку, – наголосила голова обласної ради. – З цією метою на нещодавній сесії ми спільно з депутатами і облдержадміністрацією прийняли рішення і затвердили обласну програму «Територіальна оборона» і виділили на потреби батальйону два мільйони гривень. Крім того, депутати проголосували за виділення з обласного бюджету коштів для виплати матеріальної допомоги кожному черкащанину, який несе службу у південно-східних регіонах країни».
   – Слава Богу, що сьогодні наразі ми повертаємося до своєї суті, до ментального українського: «Моя хата скраю – перший захищаю!», – зауважила Валентина Михайлівна і, продовжуючи, сказала, що ми пишаємося і будемо завжди пишатися тими оборонцями, які проявили високе почуття патріотизму, а жителі області завжди нададуть підтримку, хто чим зможе. Україна буде єдина, Україна буде суверенна і незалежна!
   Перед присутніми виступили також обласний військовий комісар Євгеній Курбет і голова обласної організації воїнів-афганців Олександр Рибченко, командир батальйону територіальної оборони полковник Микола Радченко, командир військової частини, що брала участь в бойових діях на сході, підполковник Андрій Савчук.

 

Повернутись