Підготовку до сільськогосподарських підприємств до жнив завершено

 
 
   У нинішньому році в районі виробничу діяльність здійснюють 108 сільськогосподарських підприємств різних форм господарювання, з яких 90 фермерських господарств, 13 господарств з обмеженою відповідальністю, 1 приватне акціонерне товариство, 4 приватних підприємства. Крім того, в адміністративних межах району станом на 01.07.2015 нараховується 16001 особисте підсобне господарство.
   В обробітку господарств усіх категорій, включаючи й особисті підсобні, використовується 52312 га ріллі, в тому числі й сільгосппідприємств – 40,7 тисяч га.
  Нині аграрії проводять роботи по догляду за посівами та формуванню врожаю 2015 року.
  За оперативною інформацією управління агропромислового розвитку всіма категоріями господарств посіяно та посаджено 36,3 тисяч га ярих сільськогосподарських культур. Загальний посів зернових культур у районі становить 28,4 тисяч га, в тому числі, ранніх зернових 15,8 тисяч га. Площа ярих зернових культур становить 16,5 тисяч га.
  За інформацією з господарств під час зимівлі та в період відновлення вегетації загинуло 173 га озимого ріпаку. Загиблі посіви пересіяні кукурудзою на зерно.
   Загальна площа озимих культур, яка збереглася  в районі під урожай 2015 року становить 11795 га, в тому числі, 11347 га – озимої пшениці та 448 га озимого ячменю. Озимий ріпак зберігся на площі 3446 га. Стан озимих зернових культур задовільний. Серед ярих зернових кукурудза становить 12,6 тисяч га, або 44 відсотки в структурі зернових культур та 24 відсотки в структурі загального посіву. Крім того, посіяно 17 га гречки. Очікується посів близько 150 га гречки пожнивно.
   Структура посівних площ зернових та зернобобових культур дає можливість одержати не менше 170-180 тисяч тонн зерна і тим самим виконати програму «Зерно Монастирищини 2008-2015». Аналізуючи очікувану структуру посівних площ сільськогосподарських культур, слід зауважити, що в загальному рекомендоване співвідношення між зерновими та технічними культурами витримане: зернові займатимуть 54,2 відсотки, технічні – 32,6 відсотків. Проте сільськогосподарські підприємства із-за цінової ситуації на ринку зерна та матеріальних ресурсів у нинішньому році дещо зменшили посівні площі ячменю ярого, ріпаку озимого та кукурудзи, яку потрібно досушувати, але значно збільшили площі посіву соняшника – 7980 га (15,3% в структурі) та сої – 5376 га (10,3% в структурі), що значно більше оптимальних норм.
   Проведення жнив та інших польових робіт в загальному залежить від наявності та забезпеченості високопродуктивною сільськогосподарською технікою. На даний час в сільськогосподарських підприємствах району усіх форм власності нараховується 162 зернозбиральних комбайни. Із них буде працювати на жнивах 98 одиниць вітчизняного виробництва та 46 високопродуктивних комбайнів іноземного виробництва. Загальне навантаження на один наявний комбайн, що буде працювати, становитиме 289 га, в тому числі, ранніх зернових – 160 га. Для своєчасного проведення збору урожаю потрібно залучити ще 40 високопродуктивних комбайнів з інших регіонів та областей. Також є проблема із відвезенням зерна від комбайнів та транспортуванні його до елеватора. Із-за високої вартості пально-мастильних матеріалів на жнивах будуть використовуватися великовагові вантажні автомобілі, яких у районі нараховується 74 одиниці. Більше 40 автомобілів потрібно буде залучити додатково.
  Для успішного проведення комплексу жнивних робіт необхідно мати 900 тонн дизельного пального, 400 тонн бензину та 45 тонн мастил. На сьогодні забезпеченість ПММ на жнивах по господарствах складає більше 90 відсотків. У сільськогосподарських підприємствах району на даний момент проводиться ремонт зерноочисних машин, підготовка зернотоків, зерноскладів.
   Управлінням агропромислового розвитку та інспекцією районного відділу РВГУМНС України в Черкаській області служби цивільного захисту населення проводиться перевірка протипожежного стану сільськогосподарських агроформувань та ведуться інструктажі відповідальних за охорону праці і протипожежну безпеку.
  Сільськогосподарськими підприємствами розпочато підготовку полів до проведення жнив: проводяться обкоси узбіч, оборювання полів.
 
За інформацією управління
агропромислового розвитку райдержадміністрації
Повернутись