Підпали трави це одна з головних причин пожеж та знищення біорізноманітності, вони караються законом

 

 

В Україні на найближчі дні оголошено високий рівень пожежної небезпеки. Фахівці наголошують, що загроза в першу чергу стосується покрову землі, зокрема сухої трави. Тому закликають громадян бути обережними з вогнем.

У Державній екологічній інспекції України нагадують, що спалювати сухі рослини, розпалювати багаття в межах населених пунктів – заборонено. За спалювання рослинності для громадян передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 1700 грн.

«Якщо спалювання сухої рослинності та її залишків шкодить в основному здоров'ю людей, то випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою та природною рослинністю призводить до руйнації ґрунтового покриву, зниження родючості ґрунту, загибелі комах та дрібних звірів», – йдеться у повідомленні Держекоінспекції.

Спалювання трави – одне з головних джерел викидів вуглекислого газу до атмосфери, що пов’язані з господарською діяльністю людини. При дуже частих пожежах згорає не лише суха трава, але і накопичена в ґрунті мертва органіка, і відповідно збільшуються викиди вуглекислого газу.

Крім того, трав’яні пожежі можуть призводити до суттєвого зниження ґрунтової родючості та є однією із головних причин пожеж в лісах. Спалювання також завдають великої шкоди біологічному різноманіттю, при цьому гинуть майже всі тварини, що мешкають в сухій траві.

На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється ніколи.

 

за даними виконавчого апарату обласної ради 

Повернутись