Початок роботи нової рубрики

Місцевий депутат
 
Активна депутатська діяльність – запорука
 позитивних змін у громадах
 
       Багато пересічних громадян нашого району, мабуть, хоч один раз у житті задумувались над запитаннями: чим займаються депутати, яких ми обирали на місцевих виборах, як побудована їх робота, на що витрачаються кошти бюджету та що мені особисто, як рядовому жителю, з того, що я проголосував чи проголосую саме за того чи іншого депутата місцевої ради.
        Керуючись принципом, як всі - так і я, ми дуже часто жалкуємо про прийняті рішення на користь когось із депутатів. Кожного виборця повинне цікавити запитання, чи покращиться життя, хоча б у моєму населеному пункті, у нашому районі, якщо я надам перевагу саме цій людині, кандидату в депутати до районної, сільської ради. Зазвичай, це мають бути люди небайдужі, які мають певний авторитет, можуть і вміють відстояти інтереси громади, від якої обираються, а ще мають позитивний досвід за плечима та здоровий глузд і хочуть щось змінити, аби зрушити життя району, своєї громади з «мертвої точки».  
     Варто зазначити, що депутати районної ради, на відміну від депутатів Верховної Ради України, працюють на благо району на громадських засадах, тобто, жодних оплат та пільг за свою діяльність не отримують. Слід зауважити і те, що будь-які рішення фінансового, дозвільного, кадрового характеру приймаються тільки на сесії колегіальним рішенням депутатів здебільшого за поданням районної державної адміністрації.
     Для того, щоб донести кожному жителю нашого району інформацію про зміни, які відбуваються завдяки роботі депутатського корпусу районної ради, сільських рад району та їх виконавчих апаратів, з метою забезпечення прозорості у розподілі і використанні бюджетних коштів започатковуємо роботу постійної рубрики «Місцевий депутат».
 
     Найважливішим для кожної людини є здоров’я, тому і перша наша публікація буде присвячена фінансуванню закладів охорони здоров’я району.
    Упродовж 2017 року за рішенням депутатського корпусу районної ради на фінансування закладів охорони здоров’я з районного бюджету за рахунок коштів вільного залишку та перевиконання дохідної частини бюджету додатково виділено 1 млн. 964,4 тис. грн.
    Для потреб центральної районної лікарні виділено кошти у сумі  
1 млн. 718 тис. грн., а саме:
- 508,0 тис. грн. на покриття незабезпеченості по заробітній платі працівників;
- 316,4 тис. грн. на оплату послуг гемодіалізу та надання допомоги хворим нефрологічного профілю на часткове відшкодування витратних матеріалів;
- 120,0 тис. грн. на придбання спеціального харчування дітям, хворим на фенілкетонурію;
- 260,0 тис. грн. на проведення ремонту приміщення інфекційного відділення ЦРЛ;
- 200,0 тис. грн.  на придбання легкового автомобіля для потреб установи;
- 119,7 тис. грн. на оплату послуг з водопостачання;
- 39,7 тис. грн. на оплату послуг по виконанню робочого проекту «Термомодернізація приміщення ЦРЛ».
- 35,0 тис. грн. на придбання труб для заміни водогону;
- 27,6 тис. грн. на демонтаж та монтаж димової труби котельні нової бази ЦРЛ;
- 26,5 тис. грн. на оплату послуг по вилученню дорогоцінних металів та виготовлення технічних заключень;
- 19,5 тис. грн. на оплату послуг по замовленню технічної документації для відновлення послуг водолікарні;
- 16,1 тис. грн. на встановлення електроопор та заміну кабеля;
- 16,0 тис. грн. на придбання автошин та оплату послуг по ремонту службового автомобіля;
- 7,4 тис. грн. на заміну комунікацій підвального приміщення ЦРЛ;
- 6,3 тис. грн. на придбання матеріалів на ремонтні роботи.
 
    З 1 липня 2017 року з метою забезпечення надання невідкладної допомоги населенню району, покращення доступності і якості первинної медичної допомоги населенню територіальних громад району за рішенням районної ради розпочав свою роботу комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги», який був створений на базі центральної районної лікарні. До його складу ввійшли 9 медичних амбулаторій та 27 фельдшерських пунктів. Значну допомогу у роботі новоствореного закладу  надають місцеві ради, спонсори та депутати районної ради.
Так за 4 місяці діяльності на потреби КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» за рахунок коштів вільного залишку та перевиконання дохідної частини бюджету додатково виділено 246,2 тис. грн., зокрема:
 
- 135,0 тис. грн. на придбання електрокардіографа ЮКАР-100;
- 50,0 тис. грн. на придбання туберкуліну для хворих;
- 41,7 тис. грн. на придбання медичних сумок-укладок, поліграфічної продукції, багатофункціонального пристрою;
- 15,9 тис. грн. на придбання холодильника, постільної білизни для денного стаціонару, медикаментів та на придбання матеріалів для поточного ремонту кабінетів;
- 3,6 тис. грн. на придбання шин медичних Дітрекса.
    Питання функціонування закладів охорони здоров’я району, покращення їх матеріально-технічної бази, реформування медичної галузі та якість медичного обслуговування населення району і надалі перебуватимуть з зоні особливої уваги депутатського корпусу районної ради.
 
    До сказаного хотілося б додати наступне: сесії районної ради, як і передбачено чинним законодавством України, проводяться гласно, матеріали діяльності районної ради, в тому числі, проекти рішень до чергової сесії та прийняті нею рішення з усіма додатками, а також результати голосувань розміщені на офіційному веб-сайті районної ради (http://monrada.gov.ua/).
    Основними принципами діяльності Монастирищенської районної ради є гласність, відкритість і прозорість у прийнятті рішень, тому наявна повна готовність до співпраці з громадськістю.
 
 
З повагою
 
Голова районної ради                                              М.О.Орендарчук
Повернутись