Податкова пільга батькам, які сплачують за навчання дітей

 

Податкова пільга збільшує перелік підстав для отримання податкової знижки батьками, які оплачують навчання дітей. Тепер батьки можуть зменшити розмір сплачених за навчання коштів завдяки поверненню частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

 

«Коли ми готували другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, нашим завданням було не лише посилення відповідальності неплатників аліментів, але й заохочення тих батьків, які своєчасно та справно виконують свій батьківський обов’язок. Тому ми включили у цей пакет законів положення про податкову пільгу, адже гроші – це завжди хороший стимул, хоча і не єдиний», – наголосив міністр юстиції.

 

Він зазначив, що наразі орієнтовний розмір податкової знижки складає 18 % від фактично сплаченої суми. При цьому якщо раніше до знижки входила лише оплата в закладах професійної та вищої освіти, то відтепер податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

 

«Варто зазначити, що право на отримання податкової знижки на навчання мають не всі громадяни України. Приватним підприємцям податкова знижка не надається», – зауважив Павло Петренко.

 

Для того щоб скористатися податковою знижкою на навчання, потрібно:

  • оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату; отримати від роботодавця довідку про доходи за формою № 3;
  • до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;
  • подати документи на отримання податкової знижки в ДФС за місцем реєстрації.

 

«Отже, щоб отримати компенсацію за оплату навчання за 2018 рік, слід подати декларацію у період з 1 січня до 31 грудня 2019 року», – звернув увагу керівниу відомства. Тобто платник податків має цілий рік для подачі річної податкової декларації. Крім того, у платника податків є можливість звернутися за роз’ясненням до податкового органу з метою отримання інформації, яким чином заповнювати декларацію.

 

                                                    За даними виконавчого апарату обласної ради

Повернутись