Понад 4 тисячі учасників АТО вже отримали у власність земельні ділянки на Черкащині

 

  Виконання плану продажу прав оренди землі сільгосппризначення, обстеження геодезичної мережі, реалізація пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою, забезпечення учасників АТО земельними ділянками – ці та інші питання обговорено під час наради Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. У заході, який провела виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога, взяли участь керівники структурних підрозділів відомства й представники ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

 Актуальним залишається питання якнайшвидшого забезпечення учасників АТО земельними ділянками. На сьогодні до Головного управління Держгеокадастру в області надійшло 9 985 клопотань від атовців, які виявили бажання отримати земельні ділянки за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності. Надано 6 379 дозволів на розробку землевпорядної документації на загальну площу понад 10 733 га. З них: 927 дозволів на загальну площу майже 111 га – для ведення індивідуального садівництва, 5 452 дозволи на загальну площу майже 10 623 га – для ведення особистого селянського господарства.

 Наразі в області 4 072 особи з числа військовослужбовців, правоохоронців і членів їхніх сімей уже отримали у власність земельні ділянки загальною площею майже 6 582 га.

 Для передачі землі у власність учасникам АТО протягом січня – серпня 2017 року знято з аукціонів 16 земельних масивів загальною площею майже 354 га. Також за цей час надано 161 дозвіл на розроблення технічної документації щодо поділу земельних ділянок загальною площею понад 4 182 га: 63 поділи земельних ділянок загальною площею майже 1 275 га здійснюються на замовлення Головного управління й 98 поділів земельних ділянок загальною площею понад 2 906 га – на замовлення фізичних і юридичних осіб (користувачів (орендарів) земельних ділянок).

  Інформація про зарезервовані ділянки розміщена на офіційному сайті Головного управління та постійно оновлюється.

На нараді розглянуто питання стану перевірки наявних відомостей про земельні ділянки. Усього в Черкаській області необхідно проаналізувати 189 756 кадастрових номерів.

Структурні підрозділи обласного Держгеокадастру в районах проаналізували 183 927 кадастрових номерів. За результатами аналізу встановлено, що зареєстровано в Державному реєстрі земель 126 187 земельних ділянок, 59 593 – ще потребують внесення.

За інформацією Головного управління

Держгеокадастру у Черкаській області

Повернутись