Прем'єр-міністр України наполягає на ліквідації облдержадміністрацій


 

Прем'єр-міністр України наполягає на ліквідації облдержадміністрацій25 березня 2014 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів нараду з обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні під час якої висловив переконання про необхідність ліквідації обласних державних адміністрацій.

«Вважаю це рудиментом минулого», – заявив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності ухвалення рішення про внесення змін до Конституції та відповідного законодавства щодо формування місцевих виконавчих комітетів: «Виконавчі комітети повинні взяти на себе всю повноту відповідальності за стан справ в кожній області. Це дасть можливість в першу чергу підвищити підзвітність безпосередньо перед місцевою громадою тих людей, які будуть розпоряджатись ресурсами місцевої громади».

– Місцева влада повинна отримати виконкоми, центральна влада повинна отримати префектів на місцях,які не займаються розподілом коштів, а здійснюють, як у Польщі, загальний нагляд за додержанням законодавства, – наголосив він і додав, що органи прокуратури повинні бути позбавлені функції загального нагляду.

Глава Уряду підкреслив, що текст нової української Конституції повинен з’явитися в Парламенті вже 15 квітня.

«Наше спільне завдання – об’єднати країну. Дати кожному громадянину – чи він на заході, чи на сході, знати, що він керує країною, що він може мати вплив на органи місцевої влади і що місцева влада підзвітна громадянам», – звернувся Арсеній Яценюк до представників органів місцевого самоврядування.

Прем'єр-міністр України наполягає на ліквідації облдержадміністраційВін наголосив, що Уряд розробив чіткий план реформ в країні, одним із основних елементів якого є надання додаткових повноважень територіальним громадам і передача повноважень із центру на місця.

Як відзначив Прем’єр-міністр, кожна територіальна громада, кожна область і кожне місто повинні бути зацікавлені в тому, щоб у них створювались робочі місця і платилось більше податків: «Це означає, що частина з тих податків, які зараховуються до центрального бюджету, повинні залишатись в місцевому бюджеті».

Він також зауважив, що низка органів державної виконавчої влади, які мають представництво на місцях, «на ділі перетворились на корупційну схему отримання додаткових коштів центральною владою». За словами Глави Уряду, центральні органи державної виконавчої влади повинні здійснювати лише загальну політику і загальний нагляд, а «прийняття рішень повинно бути внизу».

Він повідомив, що вже звернувся до віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана з тим, аби на місця були передані повноваження Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Арсеній Яценюк також привітав рішення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства щодо перших двох законопроектів, що повинні бути розглянуті в парламенті, – про право територіальних громад на об’єднання і про співробітництво територіальних громад.

 

 

Повернутись