Про відкритий лист щодо передачі приміщення РБК на баланс міської ради

30 травня 2019 року Монастирищенська  міська рада звернулась  до Монастирищенської районної ради з відкритим листом щодо передачі приміщення районного будинку культури на баланс міської ради, в зв'язку з незадоволенням установою колективних потреб  та відсутністю сцени для проведення культурно - мистецьких заходів.

З метою формування об'єктивної думки у мешканців міста та району  вважаю за необхідне пояснити ситуацію, яка склалась навколо районного будинку культури.

Згідно з історичною довідкою  на початку ХІХ століття в м. Монастирищі було збудовано польський католицький костел, в якому проходили богослужіння аж до середини 40-х років ХХ століття.

В 1948 році районною владою було прийнято рішення забрати приміщення у католиків та облаштувати тут районний будинок культури.

Протягом довгих років на фізичний стан будівлі просто не звертали уваги. Та час такого зневажливого ставлення не пробачає.

 В 2015 році стан будівлі уже був аварійним, але косметичний ремонт ззовні замаскував проблеми. Починаючи з 2016 року адміністрація районного будинку культури неодноразово зверталось до відділу культури і туризму Монастирищенської райдержадміністрації  з проханням прийняти міри для припинення руйнації будівлі .

 В травні 2018 року за наслідками перевірки ДСНС було подано судовий позов в Черкаський обласний господарський суд з вимогою застосувати заходи реагування до районного будинку культури шляхом знеструмлення електроживлення, закриття всіх виходів (із накладенням печаток) та забороною  експлуатації приміщення. Тому з метою недопущення блокування роботи установи за рішенням суду, районна рада своїм розпорядженням тимчасово припинила використання приміщення для проведення масових заходів. 

 Разом з тим, в січні 2018 року, була завершена перша черга реконструкції приміщення районного центру культури та дозвілля (колишній кінотеатр «Промінь»), створено умови для роботи самодіяльних колективів і з квітня переведено частину працівників районного будинку культури, залишивши у  РБК функціонування лише методичного кабінету.  На сьогоднішній день виготовлено проект на реконструкцію глядацької зали в районному центрі культури та дозвілля.

Проаналізувавши ситуацію, що склалася та враховуючи споріднені напрямки діяльності установ, на  сесії Монастирищенської районної ради було прийнято рішення про реорганізацію районного будинку культури  шляхом приєднання до районного центру культури та дозвілля, цим самим створивши умови для ефективного використання професійного персоналу, забезпечення безпечних  умов праці та ефективне використання бюджетних коштів на утримання даних установ.

 А на ремонт самого приміцщення будинку культури потрібні значні кошти. Повна заміна електромережі, заміна аварійних балок, перекриття, забезпечення дотримання вимог пожежної безпеки та інше. При самих скромних підрахунках об'єм фінансування «тягне» не на один мільйон гривень, ця сума  для районного та міського бюджетів є не підйомною.

Усвідомлюючи це, з метою збереження приміщення районного будинку культури, Микола Олексійович Орендарчук  звернувся до народного депутата Антона Володимировича Яценка з проханням допомогти вирішити дане питання. Антон Володимирович пообіцяв, що готовий говорити предметно, після того, як буде виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонт приміщення РБК. 

Голова районної ради доручив апарату районної ради підготувати проект відповідного рішення та винести його на чергову сесію.

На завершення хотілося б зазначити, що пропозиції про передачу РБК в міську комунальну власність міській владі доцільно було б  розглядати після того, як створити належні умови для роботи в міському БК (забезпечити опалення приміщення) та відновити роботу навчального комбінату (д/с «Сонечко»),  а також санаторію «Юність».

Жителі міста та району вже бачать наслідки передачі об’єктів у міську комунальну власність і вони є не зовсім втішними.

До того ж, інформація про пропозицію депутатів передати приміщення в приватні руки, м'яко кажучи, не відповідає дійсності.

                                                       

 

 

Повернутись