Проведено чергову 29 сесію районної ради

 

   25 лютого 2014 року відбулася чергова двадцять дев’ята сесія Монастирищенської районної ради, до порядку денного якої було включено 5 питань, що попередньо розглядалися на засіданні президії районної ради, а із внесеними пропозиціями розглядалося 6 питань.      
    На сесію прибуло 48 депутатів із 60 обраних.
    Відкрив і провів сесію голова районної ради Ігор Нестеренко.
   У роботі сесії взяли участь заступники голови районної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ, підприємств та організацій району, прокурор району, голови територіальних громад району, представники "Народної ради", політичних сил і трудових колективів та громадськості Монастирищенського району, місцеві засоби масової інформації.
    На початку засідання голова районної ради І.І.Нестеренко оголосив хвилину мовчання в пам’ять загиблих «Небесної сотні».
    До порядку денного пленарного засідання були внесені актуальні питання життєдіяльності району, що потребували нагального вирішення, а саме:
  1. Про забезпечення економічної стабільності, громадського миру і спокою, недопущення погіршення ситуації в Монастирищенському районі.
  2. Про виконання районного бюджету за 2013 рік.
  3. Про внесення змін до рішення районної ради від 31.01.2014 №28-1/VІ «Про районний бюджет на 2014 рік».
  4. Про внесення змін до Регламенту Монастирищенської районної ради Черкаської області.
  5. Про звернення депутатів Монастирищенської районної ради до Верховної Ради України.
  6. Про затвердження технічної документації із землеустрою про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки.
   Відповідно до Регламенту Монастирищенської районної ради головуючий поставив на голосування порядок денний чергової сесії, за який проголосували 37 осіб.
     На вимогу депутатів районної ради Трохимчука М.О., Шатайла Ю.Г. було вдруге поспіль поставлено на голосування та проголосовано порядок денний двадцять дев’ятої сесії районної ради з таким же результатом.
     Першим і головним питанням порядку денного двадцять дев’ятої сесії було забезпечення економічної стабільності, громадського миру і спокою, недопущення погіршення ситуації в Монастирищенському районі, яке було розглянуто всебічно та прозоро.
    Голова районної ради І.І.Нестеренко заслухав усіх виступаючих депутатів, голів територіальних громад району, представників громадськості: голову Уманської організації ВО «Майдан» Сергія Яремчука,  голову "Народної ради" Монастирищенського району Віктора Гориня, учасника Євромайдану в Києві Валерія Мельничука, депутатів районної ради Миколу Трохимчука, Юрія Шатайла, Володимира Чуйка, Сергія Крохмального, Григорія Пачесюка, Сергія Орендарчука, Миколу Сиротюка, сільських голів Григорія Іщука, Анатолія Гаврилюка та представників громадськості Миколу Вовчка, Володимира Коломійця та інших. Після проведеного обговорення першого питання голова районної ради дав доручення виконавчому апарату районної ради включити до проекту рішення районної ради всі запропоновані виступаючими рекомендації.
      Під час обговорення першого питання депутати районної ради Юрій Шатайло, Микола Трохимчук, Микола Драч, Михайло Возний  спровокували ситуацію і в порушення чинного законодавства та Регламенту Монастирищенської районної ради чинили спробу тиску на голову районної ради, вимагаючи його відставки. Депутати районної ради, голови територіальних громад, представники громадськості виступили проти пропозиції зазначених депутатів. Депутати районної ради Володимир Чуйко, Сергій Крохмальний, сільські голови, представники майдану закликали присутніх зберігати спокій та дотримуватися законів і регламенту та не чинити насильницьких дій, аби не створити у районі безладу та хаосу. Основним меседжем, який хотіли донести виступаючі до присутніх у залі, була констатація факту про те, що найкращою кандидатурою очільника району у даний час є діючий голова районної ради. 
    Розглянувши всі питання порядку денного та прийнявши відповідні рішення головуючий на вимогу більшої частини депутатів у залі засідань закрив сесію.
     Після закриття сесії депутат районної ради Юрій Шатайло, Микола Трохимчук, представники громадськості Руслан Плетінко, Олександр Муха методом погроз та застосування фізичної сили, зчинивши штовханину, знову вчинили спробу тиску на голову районної ради І.І.Нестеренка на його робочому місці в сесійній залі з вимогою про відставку.  
      За активної підтримки і захисту активістів Київського Євромайдану та місцевого майдану, членів "Народної ради", представників громадськості голові районної ради вдалося уникнути фізичної розправи над собою.
     Депутати Микола Трохимчук, Людмила Трохимчук, Юрій Шатайло, представники громадськості Руслан Плетінка, Олександр Муха здійснили спробу штурму кабінету голови районної ради. 
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись