Проведено тридцяту сесію районної ради

 
 
 
  7 грудня 2018 року в залі засідань будинку рад відбулося пленарне засідання чергової тридцятої сесії районної ради сьомого скликання, яке провів голова районної ради Микола Орендарчук.
  У роботі сесії взяли участь депутат обласної ради Леся Онищак, голова районної державної адміністрації Олег Недогода, голови територіальних громад району, начальники окремих управлінь і відділів районної державної адміністрації, керівники підприємств, установ і організацій району, директори шкіл району, представники місцевих засобів масової інформації.  
   Відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту районної ради питання, внесені до порядку денного сесії, попередньо розглядалися на засіданнях постійних комісій та погоджувалися президією районної ради.
   Проекти рішень були розміщені на офіційному веб-сайті районної ради, надіслані на електронні скриньки народним обранцям району та роздані у паперовому варіанті присутнім на сесії депутатам.
  До порядку денного тридцятої сесії було включено 28 питань. У роботі сесії районної ради взяли участь 25 її депутатів.
   На початку роботи засідання обранці району затвердили звернення депутатів Монастирищенської районної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України, Міністерства інфраструктури України,  ПАТ «Укрзалізниця», регіональної філії "Одеська залізниця ПАТ «Укрзалізниця» щодо недопущення закриття залізничної станції «Монастирище». Далі – прийняли програму підвищення ефективності та зменшення споживання енергоносіїв Монастирищенського району на 2019-2021 роки.
  У ході роботи депутати внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік, продовжили термін дії районної програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2019-2022 роки, а також звільнили від плати за утримання дітей пільгових категорій  школи-інтернат спортивного профілю «Обдарованість».
  Жваве обговорення у депутатів викликав розгляд питань щодо пониження ступенів та зміни назв окремих закладів загальної середньої освіти району. З інформацією з даного питання доповідала начальник відділу освіти РДА Тетяна Ганжала, яка зазначила, що Міністерством фінансів України доведена формула розрахунку освітньої субвенції на 2019 рік, яка передбачає видатки на заробітну плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти. Основні складові даної формули – кількість повних класів, кількість дітей у цих класах, наповнюваність та щільність учнів, коефіцієнти приведення учнів відповідно до міського та сільського населення у населеному пункті. Після проведених розрахунків та відповідного аналізу, враховуючи рішення колегії Монастирищенської районної державної адміністрації від 31.10.2018, рекомендовано винести на розгляд чергової сесії районної ради питання про пониження ступеня таких освітніх закладів району: Бачкуринського, Лукашівського, Попуднянського, Сарнівського, Терлицького, Халаїдівського, Шабастівського закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів та Долинківського і Петрівського закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступенів.
  Після надання детальної інформації щодо фінансування кожного закладу освіти на 2019 рік, виступів директорів вказаних закладів освіти, голів місцевих рад, проведеного обговорення. За результатами голосування понижено на один ступінь Лукашівський, Попуднянський, Сарнівський, Терлицький, Шабастівський заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Долинківський – до початкової школи І ступеня. Присутні депутати підтримали пропозиції депутата районної ради Віктора Шандри та Бачкуринського сільського голови Віктора Загороднього про залишення функціонування Бачкуринського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів та Дібрівського сільського голови Анатолія Коваля про залишення функціонування Халаїдівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.
  Далі депутати розглянули низку питань щодо управління майном комунальної власності: внесли зміни до районної програми благоустрою та утримання центральної площі міста на 2017-2020 роки, надали дозвіл на оголошення конкурсу на право оренди частини приміщення, розташованого по вул.Жовтневій,6: кабінети №211 та №212  площею 9 м2  кожен та частини приміщення вхідної арки до міського скверу, надали дозвіл комунальному видавничо-поліграфічномупідприємству“Мрія” на користування кредитним лімітом (овердрафт) в сумі 25 000 грн, а також передали на баланс районному будинку культури зовнішню мережу освітлення центральної площі міста Монастирища.
  У ході сесії депутати прийняли рішення щодо встановлення надбавок за вислугу років голові районної ради та заступнику голови районної ради та затвердили технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельних ділянок в адмінмежах Терлицької, Лукашівської сільських ради та земельних ділянок приватної власності.
   З усіх питань порядку денного прийняті відповідні рішення.
  Після завершення роботи сесії голова районної ради та голова райдержадміністрації привітали присутніх депутатів та працівників органів місцевого самоврядування району з професійним святом, відзначивши грамотами і подяками депутатів районної ради, трудові колективи місцевих рад, посадових органів місцевого самоврядування.
   За вагомий особистий внесок у становлення і розвиток місцевого самоврядування, всебічне сприяння економічному і соціальному розвитку громад району та з нагоди Дня місцевого самоврядування нагороджений депутат  Черкаської обласної ради Сегеда Андрій Віталійович.
     За принципве відстоювання інтересів територіальних громад та надання допомоги у вирішенні соціально-економічних питань, активну депутатську діяльність та з нагоди Дня місцевого самоврядування нагородилои депутатів Монатсирищенської районної ради :
Кадука Валентина, Ковальську Ольгу, Пачесюка Григорія, Плетінку Руслана, Смілянця Петра, Шевчука Володимира, Шевчук Людмилу.
    За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розбудову та становлення місцевоо самоврядування на Монастирищині, високий професіоналізм, активну діяльність, спрямовану на вирішення аткуальних питань соціально-економічного, культурного розвитку своїх територіальних громад нагородили Загороднього Віктора (Бачкуринського сільського голову), Середюк Лідію (Івахнянського сільського голову), Форостяну Євдокію (Сатанівського сільського голову), Синенка Володимира (Тарнавського сільського голову), Потурнак Тетяну ( Шабастівського сільського голову), Завальнюк Олену (секретаря Жовтневої сільської ради), Подолянюк Наталію (секретаря Теолинської сільської ради),  Кравченко Інну (секретаря Княжиківської сільскої ради),  луценко валентину (головного бухгалтера Степівської сільської ради), Берсан Наталію (головног бухгалтера Долинківської сільської ради), Длубік Ніну (головногоьт  бухгалтера княжекриницької сільської ради), Жук Інну (головного бухгалтера Копіюватської  сільської ради), Бондарчук Валентину (секретаря Сарнівської сільської ради).  
   Урочистості завершив віночок музичних вітань від працівників та вихованців закладів культури району.
 
 
 
 
 
 
 
Повернутись