Раді пропонують оголосити 29 серпня Днем пам яті загиблих учасників АТО

 

 

 

   У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови №5066-д "Про проголошення в Україні 29 серпня Днем вшанування пам'яті загиблих учасників Антитерористичної операції". Документ було внесено до парламенту за ініціативою народних депутатів – членів комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю, він є доопрацьованою версією проекту №5066, зареєстрованого 5 вересня 2016 р.

   Як наголошується в тексті проекту постанови, саме 29 серпня 2014 р. під Іловайськом (Донецька обл.) Збройні сили України, інші військові формування та правоохоронні органи, добровольчі формування, які брали участь в АТО на Донбасі, зазнали найбільших втрат у боях з російськими окупантами, що підступно вдерлися на територію України.

    "З метою належного вшанування пам'яті загиблих учасників Антитерористичної операції в Україні, українських військовослужбовців та учасників добровольчих батальйонів, утвердження високої патріотичної культури у суспільстві, виховання у молоді поваги до полеглих за незалежність Батьківщини Верховна Рада України постановляє проголосити в Україні 29 серпня Днем вшанування пам’яті загиблих учасників Антитерористичної операції", - йдеться в тексті документа.

   Також проектом пропонується рекомендувати Кабінету міністрів створити організаційний комітет з питань щорічного відзначення Дня вшанування пам’яті загиблих учасників АТО та розробити і затвердити план заходів з цього приводу.

   Як зазначається в тексті, ця постанова набирає чинності з дня її ухвалення. Профільний парламентський комітет на своєму засіданні 16 листопада рекомендував Раді прийняти проект постанови №5066-д за основу та в цілому.

    Нагадаємо, за офіційними даними Міністерства оборони України, станом на 21 листопада 2016 р.з початку проведення АТО на Донбасі загинули 2145 військовослужбовців (з них 691 боєць були призвані під час часткової мобілізації), небойові втрати становлять 487 (померлих) військовослужбовців, поранення отримали 7091 боєць ЗСУ.

Повернутись