Реконструкція центральної площі міста: міфи та реальність

 
 
Місцевий депутат
 
  У продовження статті «Активна депутатська діяльність - запорука позитивних змін у громадах» за рубрикою «Місцевий депутат» районна рада знову інформує про цікаві моменти із життя району, які особливо хвилюють наших жителів.
   Мабуть, на сьогодні мало хто не обговорював або не був свідком обговорення питання реконструкції центральної площі міста Монастирище. Різноманітна інформація витає навколо цієї теми. Настав час розставити все на свої місця, щоб розвіяти різні плітки. Отож, почнемо із самого початку.
   Чому саме районна рада є замовником реконструкції площі (не міська рада, не районна державна адміністрація)? Тому що земельна ділянка, на якій розміщена площа, вірніше, більша її частина, перебуває у постійному користуванні районної ради. Площа на даній земельній ділянці є майном районної ради, тобто, вчиняти якісь дії до даного об’єкту може тільки її власник - районна рада.
  За сприяння народного депутата А.В.Яценка з державного бюджету було виділено 10,5 млн. грн. на реконструкцію нашої площі (до речі, у містах Христинівці та Умані проводяться аналогічні роботи) та будівництво громадської вбиральні. Варто зазначити, що виділені з державного бюджету кошти є цільовими, тобто, такими, які не можуть бути використані на інші виплати чи послуги, тому вплинути на рішення, куди їх направити,  не було жодної можливості. Той стан площі, який був до проведення реконструкції, та відсутність громадської вбиральні стали найважливішими чинниками при прийнятті рішення про направлення коштів саме на ці потреби.
    Хочеться наголосити, що з районного бюджету на виготовлення проектної документації з реконструкції площі та будівництва громадської  вбиральні за будинком культури виділено кошти в сумі 99 426 грн.
     Перед тим, як безпосередньо приступити до виконання робіт, дотримано процедуру, встановлену Законодавством України, а саме, щоб визначитись із організацією, яка буде виконувати роботи з реконструкції, районною радою було розміщено відповідне замовлення в системі державних закупівель ProZorro, що створена за ініціативою громадських організацій, державних органів, комерційних майданчиків та підприємців.
  Система розроблена таким чином, що оголосити закупівлю товарів чи робіт в ній може лише державний замовник. Взяти ж участь у торгах може будь-яка особа, якій дозволено брати участь у державних закупівлях. По суті, це будь-хто. Це може бути українська або закордонна юридична особа. Може бути фізична особа-підприємець або будь-яка фізична особа, яка здійснює таку діяльність, та на торгах запропонує вигіднішу пропозицію, меншу ціну за виконану роботу. Таким чином, тендер на проведення робіт з реконструкції площі відбувався за участі трьох фірм, без втручання людського фактору. Системою ProZorro визначено переможця, яким стало ТОВ «Імперія води Україна».
   Для того, щоб роботи виконувались технічно правильно, районною радою укладено договір на здійснення технічного нагляду.
   Багато розмов розгорілось у ЗМІ навколо знахідки, яка була виявлена під час земляних робіт на вході у парк біля площі. Монастирищани знають, що північно-західна частина площі та міський парк відпочинку знаходяться на території колишнього старого польського кладовищі. У ході проведення робіт з реконструкції площі було знайдено надгробного хреста. Після цього факту надійшов лист з посольства Республіки Польща з проханням забезпечити зберігання  надгробного хреста. Районною радою було передано знахідку на зберігання до районного краєзнавчого музею.
   Щодо реконструкції міської площі та паралельно будівництва громадської вбиральні, то варто зазначити, що дані роботи розпочались тільки після отримання дозволу на початок проведення робіт, де згідно з вимогами чинного законодавства є погодження всіх відповідних служб.
   До 20 грудня цього року роботи з реконструкції плануються бути завершені.
   Впевнені, що центральна площа стане візиткою та окрасою нашого району, місцем приємного проведення часу його жителів.
 
Звертаємо увагу,  що наша рубрика продовжує свою роботу, слідкуйте за інформацією в місцевих засобах масової інформації та на нашому сайті у рубриці "Місцевий депутат".
 
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись