Річниця Чорнобильської катастрофи

Картинки по запросу міжнародний день пам’яті чорнобиля   

26 квітня минає 32 роки з моменту страшної техногенної катастрофи – аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, результатом якої став вибух, що спричинив зараження радіоактивними елементами йоду, стронцію і цезію величезних територій України, Білорусії, Прибалтики, Польщі, Швеції, Фінляндії та інших країн...

         Чорнобильська катастрофа назавжди змінила життя тисяч людей і є однією з найчорніших сторінок в історії України. Найбільшої шкоди радіація завдала земліі населенню України.

     Чорнобиль назавжди розділив долі людей на дві половини: мирне життя до катастрофи і небувале горе, яке не піддається будь-якому виміру, після 26 квітня 1986 року. Відтоді кожен з нас живе з великою тривогою за майбутнє прийдешніх поколінь, яких торкнулося Чорнобильське лихо, і усвідомлює всю незахищеність людства перед катастрофами планетарного масштабу. Розміри Чорнобильської катастрофи могли б бути ще більшими і жахливішими, якби на поєдинок з розбурханим атомом з перших хвилин аварії не вступили тисячі людей. Тієї тривожної пори страшну ходу невидимої смерті ціною власного здоров’я й самого життя спинили наші співвітчизники – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Мужність і самовідданість під час ліквідації наслідків аварії проявили іжителі нашого району. Багато з них, на жаль, передчасно пішли з життя, практично всі хворіють і потребують належного медичного та соціального забезпечення. 
     Саме тому першочерговим обов’язком влади та громади краю вважаю гідне вшанування життєвого подвигу героїв-чорнобильців і надання дієвої допомоги кожному, хто з честю прийняв суворий виклик чорнобильського лиха. 
      Усім і кожному, хто рятував світ від смертельної загрози, хто в цей час виконує складні завдання із подолання наслідків аварії, низький уклін. 
      Люди мають пам’ятати про цю чорну сторінку своєї історії для того, щоб подібна трагедія не повторилася.  

 

Голова районної ради                                                           М.О.Орендарчук

Повернутись