Розглядали питання реформи місцевого самоврядування та децентралізації

    28 вересня 2017 року для представників обласної та районних рад в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що впроваджується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад, проведено одноденну фахову майстерню на тему: «Особливості формування територіальних громад області в умовах децентралізації». Таке засідання на Черкащині проводиться вже вдруге.

    В ході проведення фахової майстерні взяла участь заступник голови районної ради Майя Фариба.


   Учасникам фахової майстерні було  запропоновано розглянути і обговорити декілька питань, зокрема, щодо нормативно-правового забезпечення реформи органів місцевого самоврядування і децентралізації; та децентралізація, стан і перспективи об’єднання громад області.

Олександр Вельбівець взяв участь у фаховій майстерні, на якій розглядалися питання реформи місцевого самоврядування та децентралізації
 Голова обласної ради наголосив, що головною метою засідання є не тільки ознайомлення з питаннями порядку денного, а щоб кожен із учасників, виходячи із основ проблематики, зміг сформувати думку не лише щодо стану і перспектив об’єднання громад, проведення адміністративно-територіальної реформи тощо, а й зробити висновки – чого ми прагнемо від реформ, як маємо діяти, чого очікуємо і чи потрібно очікувати. 

У зв’язку з цим, Олександр Іванович підкреслив, що громади поки що не навчилися правильно визначати пріоритети і свої потреби, розробляти проекти, на які використовуються кошти ДФРР та міжнародних грантів. Аналіз показує, що в основному проекти, що подаються громадами, переважно зорієнтовані на споживання або, образно, на «латання дірок», а не на розвиток економіки, територій, створення робочих місць тощо.

    Він також зазначив, що, виходячи з власного досвіду, адже працював і в органах місцевого самоврядування і виконавчої влади, вважає кращою формою організації влади саме органи місцевого самоврядування та їх виконкоми, – вони підзвітні і підконтрольні мешканцям громади, не залежать від волі або примх одного посадовця, оцінку їхнім справам дають люди.

   На завершення занять фахової майстерні відбувся обмін думками, слухачі отримали відповіді на запитання, що їх хвилювали. 

За даними виконавчого апарату обласної ради

Повернутись