"Садиба Даховських" стане історико-культурним заповідником

      
       Цікавою архітектурною пам’яткою Черкащини спеціалісти здавна вважають палац Даховських у селі Леськове. Даховські стали власниками Леськового ще на початку ХІХ століття. Проект палацу, який обрисами нагадує готичний англійський замок, розробив сам Даховський, а в життя його втілив виписаний із Польщі інженер Цехановський. Місцеві жителі заслужено називають цю розкішну садибу «Леськівським дивом».
    Унікальну пам’ятку багато років використовували не за призначенням, деякий час там навіть був військовий склад. Зараз на територію маєтку вхід закритий, а сама перлина архітектури починає руйнуватись. Відтак 8 квітня на адресу голови облдержадміністрації Сергія Тулуба надійшло звернення від громади Монастирищенського району з проханням врятувати унікальний ландшафтно – архітектурний комплекс.
    Згідно з нещодавнім проектом постанови Верховної Ради України від 18.06.2013 про заходи щодо збереження ландшафтно – архітектурного комплексу «Садиба Даховських» в Черкаській області, внесеним народним депутатом України Антоном Яценком, з метою збереження унікального туристичного об’єкта передбачено низку заходів.
    Пам’ятка архітектури незабаром має перейти на баланс Міністерства культури України. Окрім того, враховуючи особливу культурну, історичну й наукову цінність комплексу, його оголошено історико – культурним заповідником державного значення.
    Також під час розроблення проекту державного бюджету України на 2014 рік заплановано передбачити кошти на проведення капітального ремонту садиби Даховських.
    Черкаська обласна державна адміністрація отримала рекомендацію у тримісячний термін розробити та затвердити програму збереження ландшафтно – архітектурного комплексу «Садиба Даховських» та відновлення його ландшафту. Ми зробимо все можливе, щоб жителі та гості області мали змогу відвідувати цей унікальний комплекс, - зазначив очільник облдержадміністрації Сергій Тулуб.
 
Відділ з питань організаційного забезпечення та внутрішньої політики
 
 

 

Повернутись