Семінар з питань децентралізації

 
    29 серпня в сесійному залі Монастирищенської   районної ради відбувся семінар з питань децентралізації та об’єднання територіальних громад. Відкрив та вів семінар голова районної ради Микола Орендарчук. В роботі семінару взяли участь: Олег Недогода - голова Монастириищенської РДА, Сергій Слинько- координатор регіонального офісу реформ з децентралізації та розвитку в Черкаській області, Дмитро Гайдейпровідний спеціаліст Департаменту регіонального розвитку Черкаської  обласної   державної    адміністрації,  Наталія Старикова- радник голови Черкаської обласної ради, Олена Кулик- регіональний консультант з правових  питань Асоціації  міст України, Володимира Міцук- голова об’єднаної громади с.Білозір’я Черкаського району, голови та секретарі місцевих рад району, керівники районних установ та структурних підрозділів райдержадміністрації.
  Розпочинаючи семінар голова районної ради від імені всіх присутніх привітав Володимира Міцука з обранням головою Асоціації сільських та селищних рад Черкаської області.
 Озвучуючи основну мету проведення в районі семінару  М.Орендарчук зазначив, що    сьогодні   до нашого району ми  запросили представників обласних служб, які займаються питаннями децентралізації та об’єднання громад, надають методичну та практичну допомогу громадам у реалізації  даних процесів,  а також  тих,  хто  вже живе і працює в об’єднаній територіальній громаді.
    Сьогодні децентралізація  або  передача значних повноважень  та коштів від державних органів  органам місцевого самоврядуванняна місцях, має на меті надати якомога більше повноважень тим органам, які знаходяться ближче до людей і де такі повноваження можна реалізовувати найуспішніше. Але головну роль тут відіграє бажання і спроможність громади користуватися  наданими  їй повноваженнями. Звичайно  невеликі  територіальні громади, які не є самодостатніми,  не зможуть реалізувати ці повноваження, а тому Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» визначено порядок та надано можливість громадам на добровільне об’єднання.
  Разом з тим  перед об’єднаною територіальною громадою  сьогодні відкриваються значні можливості у плані  фінансової підтримки з боку держави, Європейського союзу, інших міжнародних організацій. А це значний ресурс у вирішенні питань розвитку  і збереження інфраструктури на місцях.   
     Виступаючи перед присутніми голова Білозірської ОТГ  В. Міцук зазначив, що процес об’єднання територіальних громад в Україні є неповоротнім процесом і це мають зрозуміти і голови територіальних громад і всі громадяни. Що він вже разом зі своєю громадою пройшов цей процес і не жалкує. Тому що сьогодні перед об’єднаною громадою відкрилося багато можливостей. Це насамперед завдячуючи фінансовій  підтримці з боку Євросоюзу, поступленню напряму субвенції з державного бюджету. Вдалося значно наблизити надання послуг до людей в селах, тощо. Детально зупинився на структурі управління своєї об’єднаної громади і відповів на запитання  сільських голів. Закликав бути оптимістами і  сміло розпочинати об’єднання громад в районі.
    З питань проведення децентралізації і об’єднання територіальних громад в області інформували Дмитро Гайдей, Сергій Слинько, Олена Кулик.
  Працювати над реалізацією проектів по залученню в громади коштів ООН, державних та міжнародних фондів закликала присутніх радник голови Черкаської обласної ради Наталія Старикова.
   Виступаючи,  голова РДА Олег Недогода зазначив, що в районі проводиться робота і вивчаються питання стосовно визначення моделі об’єднання територіальних громад. Але дані питання будуть вирішуватися самими громадами, як це визначено в законі «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і ніякого тиску на громади при цьому не має бути.
  На завершення голова районної ради Микола Орендарчук подякував гостям за змістовний семінар і висловив надію на плідну співпрацю у майбутньому.
 
                                                       Виконавчий апарат районної ради
                                                           
                                                         

Повернутись