Відбулася позачергова сесія обласної ради

 
 
     28 травня відбулася позачергова сесія обласної ради, до порядку денного якої увійшло чотири питання.
   Першим і найбільш дискусійним було питання про проект перспективного плану формування територій громад Черкаської області. З цього питання доповів директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій Пасічник. За його словами, проект Перспективного плану розроблено з метою формування спроможних взаємопорівнювальних територіальних громад Черкаської області за повноваженнями, ресурсною базою, чисельністю населення та площею території. Це, у свою чергу, забезпечить у майбутньому спроможність об’єднаних територіальних громад самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення.
    Як зазначив Сергій Пасічник, нині в області існує 855 населених пунктів. На їхній основі планується утворити 68 нових спроможних територіальних громад області. Він підкреслив, що реформа проводиться для того, щоб наблизити адміністративні послуги до людей, водночас зекономивши кошти на утримання управлінського апарату.
   До виступаючого виникло багато запитань з боку депутатів обласної ради. Під час обговорення одні висловлювалися «за», інші «проти» проведення територіальної реформи. Участь у обговоренні питання взяв і народний депутат України Сергій Рудик, який вперше з часу свого обрання завітав на сесію обласної ради. Він висловив переконання, що Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" має виконуватися виключно на засадах добровільності, без будь-якого тиску з боку центральних і місцевих органів виконавчої влади і лише після широкого обговорення в громадах. До обговорення долучилися і представники громадськості, яким депутати дали можливість виступити на сесії. Представники Шполянського, Черкаського, Драбівського та Уманського районів висловилися категорично проти об’єднання територіальних громад.
  Керівник Черкаського офісу реформ Наталія Даньковська зауважила, що якщо Перспективний план не буде ухвалено до 5 червня, то область не отримає коштів від Міністерства регіонального розвитку. А голова ОДА Юрій Ткаченко зазначив, що для того, щоб провести реформу, потрібно мати бажання і силу волі. Якщо територіальну реформу не провести, зазначив він, то сільські території і надалі будуть у занепаді. Він закликав до широкого діалогу громадськість, не займатися популізмом і робити реальні речі.
    Риску в обговоренні провела голова обласної ради Валентина Коваленко. За її словами, Перспективний плану робився нашвидкуруч, тому має низку недоліків. До того ж, громадськість не була належним чином поінформована про переваги та недоліки майбутньої реформи, що викликало спротив людей. Проте реформи все одно необхідно колись розпочинати, зауважила Валентина Михайлівна.
   Коли питання поставили на голосування, воно не набрало достатньої кількості голосів. «За» проект перспективного плану формування територій громад Черкаської області проголосував 51 народний обранець (мінімальна кількість депутатів для прийняття рішення – 53). Тож питання об’єднання територіальних громад на Черкащині відтерміновано ще на місяць. 
    Потім депутати перейшли до розгляду інших питань порядку денного. Вони схвалили зміни до бюджету на 2015 рік, внесли зміни до обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді на 2009-2015 роки та прийняли рішення про про передачу виробів медичного призначення.
    Монастирищину на позачерговій сесії обласної ради представляли голова районної державної адміністрації Олег Недогода та заступник голови районної ради Тарас Пачесюк. 
 

За інформацією відділу інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації Черкаської обласної ради 

Повернутись