Система електронних закупівель

  Основна мета системи, як зрозуміло з її назви – це забезпечення прозорості процесу державних закупівель, підвищення довіри бізнесу та боротьба з корупцією. Бюджет державних закупівель складає близько 200 млрд. грн. на рік, тому створення реальної конкуренції в цьому сегменті є нагальною потребою української економіки. Електронна система спрощує доступ малого і середнього бізнесу до державних торгів, дозволяє економніше витрачати бюджетні кошти та забезпечує громадський контроль за процесом торгів. Кожен журналіст, громадський активіст, пересічний громадянин зможе побачити, хто виграв тендер, якими були інші пропозиції та чи було укладено контракт з компанією, яка запропонувала найвигідніші умови.

 

  Запуск системи ProZorro став результатом роботи групи громадських активістів, IT-компаній та комерційних електронних торговельних майданчиків за підтримки державних органів. Перші закупівлі через ProZorro вже провели різні державні ограни. У всіх торгах, які відбулися, економія склала очікувані 10-20% від початкової ціни.

   Система державних закупівель потребує реформування, оскільки в умовах, коли для нас важлива кожна копійка, більше 50 млрд. грн. щорічно витрачається неефективно (із загального бюджету 250 млрд.грн.). Державні органи закупляють товари і послуги за завищеними цінами, часто за корупційними схемами. Вся система побудована таким чином, аби не допустити чесний бізнес до державних торгів. Аби взяти участь у процесі закупівлі, потенційний постачальник має зібрати 20-30 різних довідок та документів. А відмова прийняти його пропозицію може бути обґрунтована, наприклад, тим, що на одному із аркушів принтер не продрукував нумерацію! Тому основна мета реформи – створити нову, прозору та ефективну систему державних закупівель.

   Впровадження системи відкритих конкурентних держзакупівель має дати потужний поштовх розвитку української економіки. Адже досі більшість тендерів розігрувалися “між своїми”, а “прибуток”, як ми знаємо, виводився з країни. Тепер доступ до державних закупівель отримають тисячі українських підприємств, що представляють середній і малий бізнес – становий хребет будь-якої економіки.

  За рахунок додаткових замовлень вони зможуть розвиватися, збільшувати обороти, відкривати нові робочі місця і сплачувати більше податків.

   Таким чином, розвиваючи прозорі закупівлі, ми розвиваємо економіку країни.

Повернутись