20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

І рани їхні вже не їм болять. 
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло,
Як крила ангела, злітаючи назад, 
  Небесна Сотня в вирій полетіла…
       

       У 2014-му році за три дні — з 18 по 20 лютого — в центрі Києва внаслідок кривавих зіткнень було вбито понад сто осіб. Саме в ті дні ми вперше почули словосполучення «Небесна Сотня», яка народилася у полум’ї боротьби за незалежність і свободу нашої країни. Але це був лише початок у довгому списку втрат і кровопролиття, яких Україна зазнає до сьогодні. 
        Доля України не проста. До незалежності Україна йшла довгим, важким і жертовним шляхом, дорого за неї заплатила. За нею – і трагічні, і героїчні сторінки історії нашого народу. 
      У підвалині української державності – і століття боротьби наших предків, і символізована, насамперед, в іменах Шевченка і Франка титанічна робота великих просвітителів народного духу, і сама душа українського народу. 
        У цьому довгому списку за гідне майбутнє нашої держави стали і герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби зі злом у 2014 році, заплативши за перемогу надвисоку ціну — власне життя. То чи може бути забутою кров героїв, пролита на вулицях Києва? Можлива лише одна відповідь –  НІ! 
    Сьогодні Україну знають у всьому світі. Трагічні події, які відбулися на Майдані у серці України — Києві — взимку 2013-2014 років, сколихнули людей усієї земної кулі. Українці об'єдналися, щоб боротися за краще життя своїх дітей, друзів, батьків. 80 днів і ночей... Тривожних, заплаканих і вимолених... Майже три місяці, залишивши свої родини, тисячі людей стояли на вулицях, день і ніч, у морози заради одного — щоб домогтися свого, щоб їхній біль хтось почув. В один день тисячі простих українців стали солдатами свого народу. Звичайні мирні люди. Інтелігентні, жартівливі, люблячі. Студенти, учні, інженери, водії, вчителі, лікарі, колишні військові, безробітні. 
        Хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. 
      Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли в небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!» 
        Ми пам’ятаємо загиблих героїв і низько схиляємо голови перед їхньою світлою пам’яттю! 
        Вічна пам’ять і слава Героям Небесної Сотні! 
        Слава Україні!
 
 
З повагою
Голова районної ради                                    М.О.Орендарчук
Повернутись