Сьогодні відзначається Всесвітній день вчителя

Картинки по запросу всесвітній день учителя 

 В числі багатьох  свят у нашому календарі професійне свято працівників   сфери освіти - Всесвітній день вчителя. Він був заснований  в 1994 р. 

Потрібно зазначити, що дата цього свята була обрана зовсім невипадково. 5 жовтня 1966 року в Парижі відбулася Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів. 

    Більшість з нас згадують свої шкільні роки з посмішкою. У кожного в школі були улюблені вчителі, добру пам'ять про яких ми зберігаємо і сьогодні. І часто наше знання предмета залежало саме від того, подобався чи не подобався нам вчитель, його викладає. Багато що зі свого шкільного життя ми вже встигли забути, але свою першу вчительку пам'ятає, напевно, кожен. Напружена праця вчителів та викладачів, безумовно, заслуговує глибокого визнання та вдячності.

Робота вчителя вимагає величезного терпіння та самовіддачі. Учитель повинен постійно удосконалюватися в професійному плані. Він повинен не тільки досконало знати свій предмет, але й вміти донести його до учнів в доступній формі. Хороший вчитель повинен бути в міру суворим, але справедливим, повинен цікавитися своїми учнями і їх життям, а не тільки тим, як вони засвоїли урок.

Справжній вчитель повинен бути доброзичливо налаштований до своїх учнів і допомагати їм, намагатися пояснити те, що вони не розуміють. Він повинен знайти до кожної дитини індивідуальний підхід. Така людина не боїться брати на себе зобов'язання. Вчитель повинен бути пунктуальним, організованим, врівноваженим, акуратним, ввічливим. Він повинен відчувати відповідальність за результат своєї роботи.

   Доброго вчителя відрізняють також такі якості, як гнучкість і креативність, тактовність і толерантність, він повинен намагатися зробити так, щоб учням на його уроках не було нудно. Учні повинні з бажанням приходити до нього в клас, повинні бачити в учителеві свого друга і мудрого, доброго наставника. 

                                                                               Виконавчий апарат районної ради

Повернутись