Співпраця органу пробації з бюро правової допомоги

    НА МОНАСТИРИЩИНІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ   

     ОРГАНУ ПРОБАЦІЇ З БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

   На обліку в Монастирищенському районному секторі філії Центру пробації в Черкаській області перебуває гр. З.

   Під час проведених з ним соціально-виховних бесід стало відомо, що він має право на приватизацію земельної ділянки, оскільки брав участь в бойових діях під час АТО.

    З цього приводу в клієнта пробації виникло багато запитань, і фахівці пробації йому допомогли!

    Було організовано його зустріч із працівниками Монастирищенського бюро безоплатної вторинної допомоги, з яким співпрацює уповноважений орган з питань пробації.

     Під час зустрічі гр. З. отримав від очільника бюро Олександра Нищика грунтовну консультацію про порядок дій, необхідних для реалізації свого права, та досягнуто домовленості щодо правового супроводу засудженого Бюром з даного питання.

   Здавалося, що тут такого: приділити увагу, організувати зустріч, проте надання такої допомоги є надзвичайно важливим елементом підтримки до позитивних змін в особистості правопорушника.

   До засуджених осіб під час відбування покарання відповідно до чинного законодавства застосовуються ряд обмежень і вони, цілком зрозуміло, в цей час відчувають певний тиск зі сторони держаних органів. Якщо особа відчуває тільки примус і не має підтримки, то вона може бути налаштована на негативну поведінку, відчувати образу та озлобленість на суспільство. В такому стані засудженому важче дотримуватись норм закону і за певних обставин ймовірність вчинення ним правопорушень, чи навіть скоєння злочину, зростає.

  Було цікаво спостерігати за результатом зустрічі: допомога, яку отримав клієнт пробації, «окрилила» його, він почав будувати плани  на майбутнє, міркувати, яким чином він буде влаштовувати своє життя після отримання у приватну власність земельної ділянки.

   Приємно було спостерігати за емоціями клієнта пробації, адже дуже суттєвим для фахівців пробації є не тільки здійснення контрольно-наглядових заходів за засудженим, а й надання їм підтримки та необхідної допомоги в реалізації своїх законних прав.

Монастирищенський РС
філії Центру пробації
в Черкаській області

 

Повернутись