Сто тисяч книжок для сільських бібліотек

Монастирищенська централізована бібліотечна система взяла участь в Акції"Сто тисяч книжок для сільських бібліотек'' від Фундації Дарини Жолдак.

  Цьогоріч 125 бібліотек України обрано для  отримання книг в рамках цього проекту.  Серед шести бібліотек Черкаської області перемогу здобула Монастирищенська централізована бібліотечна система, яка отримає  біля 1000 дитячих книг, серед яких крім традиційно друкованих, будуть і інтерактивні (де текстовий формат доповнюється 3D моделями, аудіо, відео матеріалами та тематичними анімаціями). Ці книги будуть розподілені між районною бібліотекою для дітей та 9 сільськими бібліотеками Монастирищенського району.  Книги в рамках проекту надзвичайно вартісні, цікаві та насичені. Слід зазначити, що організатори Акції встановили, без перебільшення, високі вимоги до отримання книг  та до їх розповсюдження.

        Для того, аби краще усвідомити важливість події, дещо розповімо про Фундацію Дарини Жолдак. В жовтні 2012 року, в пам'ять про Дарину Богданівну Жолдак – відомого арт-критика, мистецтвознавця та галериста було засновано українську благодійну організацію. Вона займається проектами з популяризації книг і читання серед дітей, оновленням книжкових фондів сільських бібліотек, шкіл, притулків, освітніми проектами, що розвивають українську мову та культуру тощо. Серед проектів Фундації – збір книг для дітей «Подаруй дитині книгу», «Сто тисяч книг для сільських бібліотек», літературно-ігровий практикум для школярів 2-8 класів «Як приборкати Книжкозавра» та ін. Всеукраїнська програма оновлення фондів сільських бібліотек розпочалась у 2015 році – тоді протягом двох місяців до фондів сільських шкіл та бібліотек передали понад 70000 книжок по всій Україні.

       Коли та які книги порадують невдовзі юних читачів, повідомимо після отримання довгоочікуванної посилки від Фундації Дарини Жолдак.

Повернутись