Свідоцтва про народження в Україні стануть електронними

Свідоцтва про народження в Україні стануть електронними

 

Міністерство охорони здоров’я найближчим часом планує повноцінний запуск електронного висновку про народження у рамках сервісу єМалятко.

Деталі: Про це під час брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я з питань цифровізації Ярослав Кучер.

Коментар: “Першим медичним висновком, який ми плануємо запустити найближчим часом, це є висновок про народження, так зване єМалятко. Для нас це буде експлуатація вже не тестового, а потрібного робочого висновку і надалі ми зможемо цифровізувати інші медичні висновки, які потребують наші пацієнти”, – сказав Кучер.

Він також зазначив, що такий висновок стане заміною паперової форми №103 для новонароджених.

Коментар: “Ми припинимо ходіння за документами у певні органи влади, тобто, все, що необхідно, буде робитися одразу у пологовому будинку і батькам крім вибору імені, треба буде подумати тільки про те, у який зручний час забрати свідоцтво про народження”, – пообіцяв Кучер.

Крім того, він зазначив, що МОЗ працює над створенням єдиного реєстру електронних висновків, який дозволить збирати та верифікувати інформацію про пацієнта.

Нагадаємо, у січні 2020 року почала діяти комплексна послуга “еМалятко”. За нею батьки можуть отримати 10 послуг просто у пологовому будинку або онлайн на сайті “Дія”.

15 липня Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою сервіс єМалятко надаватимуть у Центрах надання адміністративних послуг.

Источник: chasdiy.org

Повернутись