У місті відбувся мітинг-реквієм

 
 
   26 квітня 1986 року сталася найбільша в історії атомної енергетики аварія, що спричинила зараження радіоактивними елементами йоду, стронцію і цезію величезних територій України, Білорусії, Прибалтики, Польщі, Швеції та інших країн...
   Чорнобильська катастрофа назавжди змінила життя тисяч людей і є однією з найчорніших сторінок в історії України. Тієї тривожної пори страшну ходу невидимої смерті ціною власного здоров’я й самого життя спинили наші співвітчизники – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Мужність і самовідданість під час ліквідації наслідків аварії проявили майже три сотні жителів нашого району. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. 
   Минуло 30 років, а темний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. 
   З нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи у вівторок, 26 квітня, біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» на території міського меморіального комплексу «Слава» відбувся мітинг-реквієм за участю голови районної ради Миколи Орендарчука, голови районної державної адміністрації Олега Недогоди, заступника міського голови Володимира Храновського, районного військового комісара Вадима Саранюка, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, переселенців, представників трудових колективів установ, підприємств та організацій району, місцевих ЗМІ, учнівської молоді.
  Виступаючи перед присутніми, голова районної ради Микола Орендарчук зазначив, що чорнобильська катастрофа стала національною трагедією, яка забрала життя, скалічила долі й відібрала здоров'я багатьох людей, залишивши після себе біль і порожнечу.
   Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів наших співвітчизників. Нині на й на  Монастирищині проживає 270 громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Голова районної ради зауважив, що першочерговим обов’язком влади та громади краю є гідне вшанування життєвого подвигу героїв-чорнобильців і надання дієвої допомоги кожному, хто з честю прийняв суворий виклик чорнобильського лиха.
  Виступаючі на мітингу висловили глибоку подяку всім героям-чорнобильцям, які зробили крок назустріч біді, показавши світові зразок безмірного героїзму і мужності.
   Учасники мітингу вшанували світлу пам'ять  тих, хто відійшов у вічність внаслідок Чорнобильської покладанням корзин квітів до пам’ятного знаку та хвилиною мовчання.
   Протоієрей Олег Селецький відправив поминальну панахиду за померлими.
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись