У місті відкрито перший пам’ятний знак Героям Небесної Сотні та монастирищанам, які загинули на сході України

 
 
 
  Патріотизм, віра у світле майбутнє України, шана до її полеглих синів і всіх, хто відстоював незалежність нашої держави, об’єднали сотні жителів міста Монастирище, села Нове Місто та інших прилеглих населених пунктів напередодні 25-ї річниці незалежності України на території Новоміської Свято-Миколаївської церкви з нагоди відкриття меморіального пам’ятного знаку свободи і незалежності на честь загиблих під час Революції гідності Героїв «Небесної Сотні» та героїв - земляків, які загинули в бойових зіткненнях з російсько-терористичним агресором на сході України.
   Саме завдяки Майдану наша держава довела усьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості, саме Майдан об’єднав у своєму прагненні жити по-європейськи і літніх людей, і молодих. Кращі з кращих відстояли права народу на Майдані. Ніхто не в праві забути морозні дні лютого 2014 року, коли від напруги кров закипала в жилах, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті...
 
   На відкритті пам’ятного знаку були присутні голова районної ради Микола Орендарчук, голова районної державної адміністрації Олег Недогода та інші посадовці. Найпочеснішими гостями урочистостей стали учасники АТО, волонтери, побратими, рідні та близькі загиблих на сході героїв - монастирищан: Романа Бевза, Руслана Нищика, Петра Кізіма.
   Право відкрити  пам’ятний знак загиблим воїнам-героям надали батькові Романа Бевза - Миколі Миколайовичу та матері Руслана Нищика - Галині Григорівні.
   Хвилиною мовчання усі присутні вшанували світлу пам’ять жертв кривавих подій на Майдані та полеглих бійців на сході України.
   Протоієрей Олег Селецький, запрошені на захід священники (отець Олександр Свято-Троїцької церкви у м.Умань; військовий священник отець Юрій Свято-Покрівського храму у смт.Цибулів, військовий священник Володимир Свято-Успенського Храму у с.Княжа Криниця, благочинний Христинівського району Української Православної Церкви Київського патріархату отець Геннадій). Військові священники вручили батькам загиблих героїв церковні нагороди: медаль "За жертовність і любов до України" від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, освятили пам’ятний знак та відправили Літургічну панахиду по загиблих жертвах на території України та за її межами.
 
   З душевним щемом болю та вдячності під сумні акорди «Плине кача…» учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку та вклонилися пам’яті тим, хто віддав своє життя в ім’я свободи, в ім’я демократичної, європейської держави.
 
   Монастирищани щиро вдячні тим небайдужим жителям району, які виступили ініціаторами і спонсорами виготовлення та встановлення пам’ятного знаку у місті: депутатам районної ради Миколі Трохимчуку, Миколі Драчу, Ігорю Швецю, Михайлу Возному, голові ФГ «Ядвіга» Наталії Орендарчук; за виготовлення та безоплатне надання українського національного герба - Тризуба для встановлення на пам’ятному знакові - керівнику підприємства «Ливарний двір» Володимиру Мельнику; за організацію встановлення пам’ятника – протоієрею Олегу Селецькому.
 
 
    Цього ж дня голова районної ради Микола Орендарчук, голова райдержадміністрації Олег Недогода, їх заступники, учасники АТО, представники громадськості поклали квіти до могил загиблих в зоні АТО Романа Бевза, Руслана Нищика, Петра Кізіма, а також до меморіальних дощок Анатолію Лупиносу в Сатанівці, митрополитам Липківському, Борецькому в Попудні та Сарнах.

Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись