Участь голови районнної ради в засіданні експертної групи з доопрацювання перспективного плану

 

  25 липня 2018 року голова районної ради Микола Орендарчук взяв участь у  засіданні експертної групи з доопрацювання перспективного плану формування територій громад області, яка проходила у м.Черкаси   під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ярослава Березаня, за участі першого  заступника  голови обласної ради Валентина  Тарасенка, представників департаменту регіонального розвитку ОДА,  регіонального офісу реформ, Асоціації міст.  До участі у засіданні експертної групи від Монастирищенського району  були  також  запрошені голова районної державної адміністрації Олег Недогода,  міський голова Олександр Тищенко, Цибулівський селищний голова  Юрій Калашник.

        З метою донесення до  членів експертної групи думки переважної більшості голів територіальних громад району та їх жителів щодо намірів об’єднатися  в одну громаду,   разом з головою районної ради для участі у засіданні прибули  голова Асоціації селищного і сільських голів Монастирищенського району, Івахнянський сільський голова Лідія Середюк, Лукашівський  сільський  голова Любов Журавель та Леськівський  сільський голова Тетяна Тарасюк.

       У ході засідання обговорювалися  питання об’єднання громад у Монастирищенському районі у  форматі створення двох громад -  Монастирищенської  та  Цибулівської   і однієї громади – Монастирищенської.

       Стосовно першого формату міському голові О.Тищенку і Цибулівському  селищному голові Ю.Калашнику задавалися питання чи проводилися розрахунки спроможності громад: міської ( у складі громад м.Монастирища, сіл Половинчик і Попудня), яка має функціонувати до повного приєднання всіх інших громад району і селищної (у складі  Цибулівської, Шарнопільської, Зарубинецької, Зюбриської, Княжиківської та Владиславчицької громад).  Очільник міста відповів, що  спроможність такої громади підтверджена відповідними розрахунками, а також вкотре наголосив, що у Конституційному суді  знаходяться документи  про визнання  об’єднаної громади м.Монастирища, сіл Нове Місто і Кудинів Ліс. На що відреагували заступник голови Черкаської ОДА Я.Березань і інші члени експертної групи,  заперечивши можливість визнання такої об’єднаної громади, яка була утворена ще задовго до розпочатого у 2015 році добровільного об’єднання територіальних громад.

     Селищний голова Ю.Калашник  зазначив, що за проведеними розрахунками селищна    громада буде спроможною за умови її об’єднання     з  більш самодостатніми громадами такими як Івахнянська, Лукашівська, Долинківська, відповідні ініціювання яким направлені. Проте Івахнянський сільський голова Л.Середюк, інформувала, що  за результатами проведених громадських обговорень у громаді і прийнятим депутатами сільської ради рішенням,  громада с.Івахни висловила  небажання об’єднуватися з громадою Цибулева,  і наміри увійти до складу однієї об’єднаної  громади у разі її створення на території  всього  району. Позицію своєї колеги і її територіальної громади підтримали і Лукашівський сільський голова Л.Журавель, Леськівський сільський голова Т.Тарасюк. Остання, до речі висловила своє нерозуміння ситуації, що Леськівській громаді, як суміжній, міським головою не було направлено ініціативи щодо об’єднання з містом.

       До обговорення питання долучився депутат Черкаської обласної ради Андрій Сегеда, який зазначив, що йому не байдужа подальша доля Монастирищини, де він народився і виріс, і де сьогодні проживають його батьки.  І те, що сьогодні питання об’єднання громад не обговорюється з людьми, а  вирішується  кількома чиновниками не правильно.

     На дорікання міського голови, шо районна рада вмішується у процес об’єднання громад у районі, голова районної ради М.Орендарчук  відповів, що згідно законодавства районні ради усунуті від даного процесу. Але ніхто не відміняв їх  відповідальності  за  подальшу долю громад району і їх жителів. І коли громада Монастирищенського району практично усунута від процесу об’єднання, яке відбувається не публічно, а на рівні домовленостей декількох осіб, саме районна рада на прохання сільських голів організовувала зустрічі, круглі столи, поїздки, на які  запрошувала міського голову, депутатів, голів сільських рад, представників громадськості, щоб почути думку і позицію всіх сторін. А позиція більшості сільських голів, депутатів, громадян району – збереження територіальної цілісності Монастирищенського району, створення на його території однієї громади шляхом об’єднання всіх територіальних громад.  До речі, на жодне із таких зібрань міський голова  О.Тищенко не з’явився. 

       Про те, що міський голова О.Тищенко також не реагує на листи, запрошення до співпраці  з боку обласних служб заявили і присутні на засіданні їх представники.

       За результатами проведеного обговорення експертною групою мають бути підготовлені висновки і пропозиції до перспективного плану формування територій  громад області  з внесенням на сесію Черкаської обласної ради.  При цьому, голова районної ради М.Орендарчук  звернувся  до  членів експертної групи  з проханням долучити до протоколу проведеного засідання копію листа  Монастирищенської районної ради до голів Черкаської ОДА та обласної ради  з  відповідними документами  про доцільність створення однієї  об’єднаної громади  Монастирищенського району і зазначив, що буде відстоювати дану позицію на сесії обласної ради.

   

                              Виконавчий апарат районної ради

Повернутись