Українцям обіцяють чергове підвищення пенсій

   Українцям з 1 березня перерахують пенсії. Тим, у кого пенсія складає більше 5 тис. грн, розмір надбавки становитиме понад 1000 грн. Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко пообіцяв, що розмір пенсійних виплат зросте на 17-20%. Він наголосив, що в бюджеті достатньо коштів для здійснення перерахунку пенсій, тому пенсії перерахують усім громадянам.

Осучаснення пенсій в Україні відбуватиметься автоматично за формулою: середня зарплата по країні за три роки множиться на стаж у роках, на 1%, і на співвідношення власної зарплати до середньої. Якщо виявиться, що пенсія за формулою нижча від мінімальної – 1497 грн – її підвищать до зазначеного рівня. При цьому, розмір надбавки становить ½ торішньої інфляції плюс ½ середнього за три роки зростання зарплат.

Мінімальну пенсію в Україні отримують близько 2 млн осіб. Деякі з них через низькі зарплати за формулою повинні отримувати менше, але держава компенсує різницю і гарантує виплату принаймні прожиткового мінімуму для непрацездатних (мінімальної пенсії).

За 2018 рік середній розмір пенсії зріс в 1,5 рази. За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, з 2019 року індексація буде проводитися щорічно.

Нагадаємо, з 2019 року мінімальний пенсійний стаж щорічно буде збільшуватися на 12 місяців. Розмір своєї майбутньої пенсії українці можуть дізнатися через онлайн-банкінг Приват24.

                                    За даними прес-служби ОДА

Повернутись