Уряд не скоротив жодної пільги для найуразливіших категорій громадян

 

Коментуючи складну соціально-економічну ситуацію, що склалася у країні та кроки Уряду щодо зменшення фінансового тиску на громадян міністр соціальної політики Людмила Денісова зауважила, що після підвищення цін на газ і тарифів на тепло з 1 липня 2014 року кількість сімей, які матимуть право на отримання державної підтримки при оплаті житлово-комунальних послуг, збільшиться до 4,5 млн.

– Сьогодні протягом року в середньому понад 800 тис. сімей отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Такі сімʼї сплачують за житлово-комунальні послуги не більше 10% або 15% сукупного сімейного доходу в розрахунку на місяць. Після підвищення цін і тарифів середньорічна кількість одержувачів субсидій збільшиться на 185 тис. сімей. При цьому загальна середньомісячна кількість таких сімей становитиме близько 1 млн. Така програма безперебійно працює в Україні понад 15 років і її ніхто відміняти не буде, – зазначила Людмила Денісова.

Крім того, з урахуванням прийнятого Урядом рішення, сім'ї з низькими доходами (а це майже 3,5 млн.) отримають право на компенсацію, що дорівнює різниці між вартістю комунальних послуг після і до підвищення. Таким чином, 4,5 млн. сімей отримають державну підтримку і розмір їх платежів за комунальні послуги не зміниться.

Міністр також зазначила, що надання компенсації залежить від розмірів доходів сім'ї. Якщо такий дохід нижчий за прожитковий мінімум для сім'ї, родина матиме право на компенсацію.

Людмила Денісова підкреслила, що завдяки відповідній державній підтримці для майже третини найменш забезпечених домогосподарств України вартість оплати комунальних послуг залишиться незмінною, оскільки компенсацію різниці підвищення цін і тарифів для таких сімей бере на себе держава.

Крім того, днями під час зустрічі з керівниками громадських організацій України, що опікуються соціальним захистом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, міністр соціальної політики зауважила, що попри надзвичайно важку економічну та фінансову ситуацію Уряд, приймаючи антикризові заходи, не скоротив жодної пільги для найуразливіших категорій громадян, зокрема й чорнобильців, а працюючі пенсіонери й надалі отримуватимуть свої пенсії у повному обсязі.

– Уряд був змушений піти на непопулярні кроки в умовах, коли бюджет, по суті, порожній. Так, як ви знаєте, прийнято рішення про те, що пільги за професійною ознакою надаватимуться залежно від доходу сім’ї. Також змінено порядок та розміри виплати допомог при народженні дітей, – сказала Людмила Денісова. Водночас вона запевнила, що Уряд щоквартально аналізуватиме ситуацію в економіці і у випадку її поліпшення прийматиме нові рішення.

«Я знаю про всі ваші проблеми: і з пенсійним забезпеченням, і з санаторно-курортним лікуванням, і з забезпеченням житлом та й про інші. Вони накопичувалися не протягом останнього року, а цілих 28 років. Скажу відверто, всі соціальні зобов’язання, які бралися протягом цього періоду, держава виконати була не в змозі. Але запевняю: ми на своєму шляху до їх розв’язання розставимо маяки й рухатимемося в цьому напрямі крок за кроком, звичайно, з вашою допомогою», – звернулася до присутніх міністр і вкотре підкреслила, що виплати чорнобильцям у 2014 році не підвищуватимуться, але й не зменшуватимуться.


Довідково:

Станом на 01.01.2014 соціальна підтримка держави надається 2 млн. 082 тис. 136 особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, серед них:

– 237 276 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (питома вага у загальній чисельності складає 11%);

– 1 844 860 потерпілих від аварії на ЧАЕС (89%), з них 449 412 потерпілих дітей (22%).

Крім того, налічується 38 тис. 835 осіб, які мають право на пільги, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
 
За інформацією Черкаської обласної ради
Повернутись