Уряд розробив нові завдання щодо розвитку галузі медицини

23 квітня 2014 року на засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк особливу увагу приділив галузі охорони, а саме – проблемі стабілізації ситуації на ринку реалізації медичних препаратів і медичних виробів.

За його словами, на сьогодні загальний обсяг ринку медичних препаратів і лікарських виробів в Україні складає 4,3 млрд. дол. США (понад 50 млрд. грн.). На ринку України українці витрачають 50 млрд. на закупівлю медичних препаратів і різного роду лікарських засобів.

Днями Верховна Рада України прийняла Закон, запропонований Кабінетом Міністрів, про зниження ПДВ з 20% на 7% і встановлення для всіх єдиної ставки ПДВ. Тож Прем’єр-міністр поставив перед урядовцями завдання невідкладно розмитнити всі лікарські засоби, які перебувають на митниці, а також прийняти постанову Уряду про те, що за ставкою 7% будуть розмитнюватися й медичні вироби.

Окремо Арсеній Яценюк зупинився на питанні проведення тендерів. «Міністерство охорони здоров’я оголосило тендери на загальну суму 2,2 млрд. грн. на закупівлю лікарських засобів і медичних препаратів. Особлива увага громадськості, Міністерства охорони здоров'я і Міністерства внутрішніх справ до зазначених тендерів. Нагадаю, що в минулому році з суми 2,2 млрд. грн. усього п’ять компаній отримало майже 80% цієї суми. Тому я вимагаю, щоб у поточному році були проведені прозорі тендери, конкуренція, мета якої полягає тільки в одному – найнижча ціна на медичні препарати», – наголосив він.

Щодо роздрібної ціни на ліки в аптечній мережі, Прем’єр-міністр зауважив, що курс національної валюти змінився, «правда, він змінився на 20% за останніх два місяці, але він не змінився на 60%».

– І тому зараз я звертаюся до всіх, хто реалізує ліки, хто реалізує медичні вироби, хто реалізує лікарські засоби... Якщо курс зріс на 20%, то це означає на 20%, а не на 120%. І вчора у нас була предметна розмова і з імпортерами, і з мережею реалізації, – наголосив Арсеній Яценюк.

З цього приводу він дав ряд доручень: Міністерству охорони здоров'я – контролювати цінову ситуацію на ринку, Міністерству економічного розвитку і торгівлі через Державну інспекцію з контролю за цінами – контролювати виконання постанови «Про державне регулювання цін на медичні препарати».

«Я за те, щоб усі заробляли, тільки я проти того, щоб у цій надскладній ситуації заробляли через спекуляцію на людському житті і на людських проблемах. Тому зараз такий час, де всі повинні підтримувати один одного. І ця підтримка полягає в чесності, відвертості, прозорості і співчутті, врешті-решт, один до одного», – відзначив Глава Уряду.

Щодо питань реалізації медичних препаратів у лікарнях і медичних установах Арсеній Яценюк доручив профільному Міністерству виключити випадки, коли керівники медичних закладів використовують «своє адміністративне становище і роблять бізнес замість того, щоб лікувати хворих».

– Я просив би провести детальну перевірку всіх лікарень, всіх медичних закладів на предмет того, на яких підставах в цих лікувальних закладах розташовані аптеки, хто є власниками цих аптек – нехай люди знають, і яким чином формується ціна, – сказав він. – Ми з вами на минулій нараді домовилися про те, що Міністерство очолить процес реальних змін в системі охорони здоров’я, і тому я просив би, щоб ми з вами поетапно сьогодні прийняли три постанови, які зможуть дати людям можливість купувати дешевші ліки та якісніші. Завтра, щоб ми рухалися тим шляхом, щоб в Україні сформувати нову систему охорони здоров’я.
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись