Уряд схвалив два законопроекти

vlasn

 

  За ініціативи Мінекономрозвитку Уряд схвалив два законопроекти щодо покращення сфери захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Обидва документи розроблені відповідно до концепції реформи захисту прав інтелектуальної власності в Україні.

   Схвалення зазначених законопроектів завершує виконання Урядом України вимог Угоди про асоціацію з ЄС щодо вдосконалення системи охорони прав інтелектуальної власності в Україні.

  – Ці два законопроекти створять набагато більш сприятливі умови для здійснення винахідницької діяльності в Україні. Це матиме позитивний вплив на реалізацію інноваційного та інвестиційного потенціалу та загалом економіку України, – коментує прийняті рішення Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

  Мета законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» –  вдосконалити наявну систему організації та захисту авторських і суміжних прав. Відповідно до його положень, передбачене:

– врегулювання належності майнових прав на об’єкти авторського права і суміжних прав, які створені на замовлення або за трудовим договором;
– використання ліцензій, доступних у цифровій формі, що можуть надаватись засобами електронного зв’язку у вигляді публічної пропозиції;
– впровадження вільних ліцензій, що передбачають надання автору гнучких інструментів легального і безоплатного поширення власних результатів творчої діяльності та укладення договорів.

  Другий законопроект – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей» –  спрямований на захист і стимулювання винахідницької діяльності в Україні.

  Норми законопроекту передбачають:

впровадження можливості електронної подачі заявок на реєстрацію;
вдосконалення механізму оскарження заявок в «Укрпатенті»;
принцип «post-grant opposition» – можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними в адміністративному порядку після видачі патенту (якщо патент було видано з порушенням авторського права, або винахід не є корисною моделлю);
– подолання «патентного тролінгу».

  За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайла Тітарчука, реформа системи охорони прав інтелектуальної власності важлива з суто економічних причин.

– Через непрозорість та неефективність роботи організацій колективного управління в Україні, автори недоотримують величезні суми авторської винагороди (роялті). А надходження до державного бюджету у 100 разів менші, ніж могли би бути. Тому у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект про впорядкування діяльності організацій колективного управління. А цей законопроект про авторське та суміжні права доповнює його, – відзначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

   Більш детально ознайомитись із положеннями законопроектів можна у презентації:http://bit.ly/2E8nwEU.

Повернутись