Уряд схвалив Середньостроковий план дій до 2020 року

 

 

    Кабінет Міністрів України на своєму позачерговому засіданні схвалив Середньостроковий план дій, який визначає основні пріоритети роботи Уряду на найближчі три роки – до 2020 року. Про це інформують на Урядовому порталі.

  Представляючи розроблений план, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що напрацьований документ – це командна робота всього Уряду, і він визначає основні напрямки роботи з побудови нової моделі розвитку економіки України, яка відрізняється від економіки сировинного типу і здатна забезпечувати сталий ріст завдяки ефективній приватизації, оновленню інфраструктури, модернізації енергетичної системи, проведенню пенсійної реформи, земельної реформи, судової реформи, а також реформи освіти та охорони здоров’я.

– Нам дуже потрібно консолідувати зусилля всіх органів влади на досягненні мети. Цей план для того, щоб люди відчули зміни. У 2017 році ми плануємо скористатися тим досвідом, який у нас вже є. В Україні з’явився план, який є абсолютно реальний, – сказав Володимир Гройсман, представляючи документ.

   На думку Глави Уряду, окреслені пріоритети забезпечать стійке економічне зростання, вирішення соціальних проблем, ефективну боротьбу з бідністю. «Це все дасть можливість досягти якісного економічного зростання, забезпечити державне управління, розвиток людського капіталу», – зазначив він.

Коментуючи урядові пріоритети, Прем’єр-міністр підкреслив, що найавторитетнішою гілкою влади має стати український суд. «Розпочався процес трансформації судових змін. Він буде тривати декілька років. Але при правильному підході ми можемо сформувати систему правосуддя таким чином, що вона буде доступна і справедлива», – зауважив Глава Уряду.

   Говорячи про інфраструктурну складову, Володимир Гройсман відзначив, що згідно з планами Уряду, кожна українська область отримає можливості для реалізації великого інфраструктурного проекту. Кожна територія отримає можливості для реалізації стратегічних ініціатив, які дають можливість змінювати, оновлювати країну. «Будемо далі розвивати нашу інфраструктуру для того, щоб змінювати нашу країну. Національна економіка має продукувати кошти, а ми ці кошти маємо вкладати в оновлення країни і боротьбу з бідністю», – зазначив Володимир Гройсман.

   У соціальній сфері, на думку Глави Уряду, ключовий елемент – пенсійна реформа, яка має відповідати критеріям справедливості і бездефіцитності у середньостроковій перспективі.

– Це дасть нам можливість уже в жовтні, я глибоко переконаний у цьому, підняти пенсії для українських громадян, – підкреслив Прем’єр-міністр. – Це вже є реальність, це не план, про який ми можемо говорити на майбутнє через 5 років.

   Окрема увага Уряду приділена питанням приватизації. «Наше завдання сьогодні – публічний продаж, який дозволить залучити мільярди доларів залучити в економіку країни. З цих мільярдів щорічно будуть сплачуватися податки в бюджети усіх рівнів, у тому числі Пенсійний фонд. Це дасть можливість оновити усі фонди, залучити в Україну нові технології, створити нові робочі місця і розпочати серйозний, пришвидшений економічний ріст», – сказав Володимир Гройсман.

  Говорячи про систему охорони здоров’я, Глава Уряду зазначив, що її мета – побудувати систему як первинної ланки охорони здоров’я, так і вторинної ланки охорони здоров’я  і профілактики хвороб. «Ми маємо усвідомити, що втрачати  у ХХІ сторіччі стільки людей від захворювань – це просто неможливо, просто злочин відносно нашої країни і майбутніх поколінь у тому числі. Стіни лікарень не хворіють – хворіють люди, і ми маємо вкладати кошти не у стіни лікарень, а у здоров’я українських громадян», – підкреслив Глава Уряду.

   Він також звернув увагу на плани по земельній реформі. «Те, що запропонує Уряд, буде величезним сюрпризом для псевдореформаторів і популістів. Ми запропонуємо абсолютно якісну модель обігу земель – увага! – не в інтересах великих холдингів, іноземних інвесторів, а в інтересах справжнього українського громадянина. Ці три критерії будуть присутні у тій реформі, яку ми запропонуємо. Це буде тільки в інтересах власників-українців – власників землі», – наголосив Володимир Гройсман.

    Завершуючи виступ, він висловив сподівання, що Верховна Рада України підтримає бачення Кабінету Міністрів і ухвалить представлений план дій. “Нам треба 226 голосів.  Зібралися, проявили державницьку позицію, ухвалили рішення. А ефект від ухвалення цих рішень відчує кожен український громадянин. Україна почне жити в нових, якісних реаліях. Ми будемо робити свою роботу, і робити якісно. Але нам потрібні ці рішення. І я готовий нести відповідальність за ці рішення», – підкреслив Глава Уряду.

                                                               За даними прес - служби ОДА

Повернутись