Уряд запропонував пакет законодавчих ініціатив щодо системної боротьби з корупцією

9 квітня 2014 року, на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк поінформував присутніх про схвалений пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на системну боротьбу з корупцією. Зокрема, йдеться про створення Національної служби боротьби з корупцією, ліквідацію економічного підґрунтя для корупції шляхом дерегуляції економіки і децентралізації влади.

Арсеній Яценюк привітав рішення Верховної Ради України, яка підтримала ініціативу Уряду і політичних сил та ухвалила закон про відновлення довіри до судової системи: «Це важливий крок на шляху до відновлення незалежності судової гілки влади і чесного та справедливого правосуддя».

За словами Глави Уряду законопроект про створення Національної служби боротьби з корупцією, розроблений Міністерством юстиції та Урядовим уповноваженим із питань антикорупційної політики Тетяною Чорновол: «Це другий крок, який повинен розпочати боротьбу з корупцією в органах державної виконавчої влади і в цілому в усій владі в країні».

Він звернувся до Верховної Ради невідкладно розглянути цей законопроект і дати можливість створити незалежний орган, що «реально почне викорінювати корупціонерів з усіх органів державної виконавчої влади».

Він також звернувся до Міністерства юстиції та Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики з проханням забезпечити супроводження законопроекту про створення Національної служби боротьби з корупцією в Парламенті.

«Щоб під час першого і другого читання були враховані всі пропозиції, які дають можливість створити ефективну службу, яка дійсно дасть реальний результат у подоланні корупції», – наголосив він.

Глава Уряду також повідомив, що сьогодні в Парламенті розглядатиметься ще один антикорупційний законопроект – про скорочення кількості різного роду дозвільних документів. Арсеній Яценюк уточнив, що мова йде про скасування 70-ти дозволів із 143-х, які передбачені чинним законом.

– Чим менше повноважень у чиновника, тим менше шансів у нього брати хабарі. Чим простіші правила процедури видачі дозволів, тим менше необхідності займатися домовленостями і хабарництвом з представниками органів влади, – додав Глава Уряду.

Законопроект, зокрема, дозволить звільнити агропромисловий комплекс від надмірних втрат: «Це видача різного роду сертифікатів, сертифікація зерносховищ».

Він зазначив, що Уряд свідомо йде на те, аби позбавитися низки повноважень: «Ми свідомо відмовляємося від того, щоб міністерства і відомства в Україні видавали сотні і тисячі дозвільних документів».

Окрім того, законодавчі ініціативи передбачають передачу низки повноважень органів виконавчої влади на місця. За словами Арсенія Яценюка, відповідна робота вже розпочалася у Державній інспекції з будівельного контролю.

«І така вимога стоїть перед кожним міністерством. Що не потрібно для виконання ключових функцій держави – або скасувати дозволи, або передати їх на місця, аби там люди приймали рішення, чи потрібна та чи інша дозвільна процедура, і за максимально простими процедурами видавали відповідні документи суб'єктам підприємницької діяльності», – наголосив Прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк закликав Парламент і коаліцію також підтримати законопроект про дерегуляцію, який «буде реальним шляхом у подоланні корупції», а Міністерство економічного розвитку і торгівлі – продовжити роботу із дерегуляції української економіки, зменшення кількості повноважень центральних органів виконавчої влади.

Він зазначив, що у сфері боротьби з корупцією необхідно переймати досвід інших країн, наприклад, Грузії, щоб «вичистити з України метастази корупції, які існують до сьогодні».

Повернутись