В області розпочалась щорічна операція "Нерест 2019 "

 В області розпочалась щорічна операція «Нерест-2019». У межах неї посилюють державний нагляд (контроль) за станом охорони, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів, інформують в управлінні екології та природних ресурсів ОДА.

      Зауважимо, розпорядженням Черкаської обласної адміністрації від 22.03.2019 № 162 «Про окремі питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів в області» з 01.04.2019 до 09.06.2019 оголошено двомісячник охорони риби, інших водних біоресурсів у період нересту.

Керівниця управління екології Олена Звягінцева інформує про те, що працівники Державної екологічної інспекції Центрального округу, Управління Держрибагентства в області спільно з  Нацполіцією, представниками органів місцевого самоврядування та громадськими інспекторами проводитимуть оперативні рейдові перевірки на річках та водоймах області. Такий контроль здійснюватимуть відповідно до законів України «Про тваринний світ», «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних ресурсів».

Слід зазначити, що наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області забороняється промислове рибальство та обмежується любительське і спортивне, а також добування інших водних живих ресурсів у цей період. При цьому встановлено перелік ділянок на Кременчуцькому водосховищі на території Черкаської області, які є нерестовищами риби. Для задоволення потреб рибалок в аматорському вилові риби є затверджений перелік ділянок, що відвели для спортивного й любительського лову риби в період весняно-літньої заборони 2019 року.

Водночас в управлінні екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації закликають дотримуватись вимог природоохоронного законодавства та законодавства у сфері охорони, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів на період двомісячника. Зокрема щодо заборони робіт і заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою, а саме: проведення вибухових робіт, феєрверків, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

  

                                                               За даними прес-служби ОДА

Повернутись