В пам’ять невинно загиблих

 

   Сьогодні,  29 травня, в  день пам’яті жертв Поперечного Яру,  до пам’ятного знаку в Монастирищенському районі поклали квіти заступник голови райдержадміністрації  Руслан Терещук, керівник секретаріату виконавчого апарату районної ради Наталія Шамрай, міський голова Олександр Тищенко, заступник міського голови Володимир Храновський, представники громадськості, свідки тих днів, які відчули на собі страхіття фашизму.
  За своє існування людству довелося пережити чимало жахливих трагедій, котрі забрали життя тисячів, мільйонів дорослих і дітей, залишивши їх рідним та близьким страждання на довгі роки. Однією з масштабних трагедій минулого століття стало знищення фашистською Німеччиною євреїв у період Другої світової війни. Ця чорна хмара пронеслась і над багатьма населеними пунктами України. Не оминула й Монастирищини. Весь Поперечний Яр — одна величезна могила, в якій поховано більше шести тисяч жертв нацистів. Цього дня у травні 1942 року фашисти знищили тут усіх мешканців монастирищенського гетто і громадян єврейської національності з ближніх містечок. Пом’янути їх приїздять родичі й нащадки вже у третьому поколінні. Разом з ними йдуть до могил монастирищани.
  Перед зібранням виступив очевидець тих подій, Михайло Камінський, який поділився спогадами та прочитав власні вірші, в яких з болем згадуються ті страшні дні.
   Всі присутні схилили голови перед священною пам'яттю тих, хто став жертвою людського свавілля, жорстокої ідеології.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись