В Україні з явився новий щомісячний платіж за газ

   

 

   Платіж буде встановлений для споживачів окремо від фактичної ціни за газ, а квитанції доведеться оплачувати щомісяця.

 
  В Україні ввели абонплату за підключення до системи газопостачання, яка буде окремим від фактичної ціни за газ, а квитанції будуть оплачуватися щомісячно на підставі лічильника.
 
   Відповідне рішення прийняли на засіданні Нацкомісії з держрегулювання енергетики і комунальних послуг на підставі указу Кабміну, передають Українські новини.
 
    Зазначається, що незалежно від фактичного обсягу споживання з 1 квітня ціна на газ для населення буде розділена на дві складові:
  • ціну на газ як товару (4942 грн/тис. куб. м плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії 3,2%);
  • абонплату за підключення до мереж.
   Розмір платежу буде розраховувати Нацкомісія з держрегулювання енергетики і комунальних послуг на підставі газового лічильника.
 
  При цьому в тариф включені витрати Укртрансгазу на транспортування газу магістральними газопроводами до газорозподільних систем (близько 23% у структурі тарифу).
 
    Розмір тарифу на розподіл газу для побутових споживачів Київоблгазу становитиме 2,549 коп./куб. м за годину, для промислових - 3,607 коп./куб. м за годину (усі тарифи без ПДВ).
 
Однак у Києві для побутових і непобутових споживачів Київгазу тариф буде однаковий - 1,273 коп./куб. м за годину.
 
  На цей момент встановлена ​​кінцева ціна на газ для населення, яка становить 6, 879 грн/тис. куб. м з урахуванням усіх витрат на транспортування, податки і торгові націнки.
 
   Нещодавно Нацкомісія виявила бажання підняти ціну і на електрику в Україні замість раніше затвердженого зниження.
 
   Як відомо, з 1 березня в Україні підвищилися (у рамках п'ятого і останнього етапу)тарифи на електроенергію для населення.
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись