В Україні з явився портал відкритих геоданих для громад

 
 
В Україні з'явився перший портал відкритих геоданих, який також розповідає про можливості їх застосування для розвитку розумного управління громадами. Портал містить понад 100 датасетів з 40 джерел та 13 порад щодо їх застосування.
 
Актуальні та високоточні дані про ґрунти, сільськогосподарські культури, забудову, економічний розвиток, промисловість, рекреаційний потенціал, погоду тощо - основа для прийняття управлінських рішень у кожній громаді. Але всі ці дані розкидані по різним джерелам, що ускладнює можливість систематизувати всю інформацію про геопросторові дані громади. Для вирішення проблеми пошуку цілої низки даних, які мають конкретну географічну локалізацію, команда Проекту "Е-рішення для громад"створила GIS-DATA портал. Він поєднує у собі просту, структуровану за рубриками підбірку геопросторових шарів (ГПШ) та різних аналітичних Е-рішень, які спрямовані на інноваційний розвиток громади й наповнення місцевих бюджетів. Впровадивши  аналітичні е-рішення, більшість з яких побудовані на базі ГПШ з підбірки Порталу, громади отримують інструменти, з якими зможуть:
 
Збільшити надходження до бюджету
Ефективно управляти своїми активами
Вирішити екологічні проблеми
Моніторити навколишнє природне середовище
Прогнозувати розвиток несприятливих явищ (ерозії, зсувів, підтоплень тощо)
Управляти мережею соціальної інфраструктури та інші 
 
Дані порталу структуровані за категоріями та пов’язані з кожним аналітичним рішенням:
 
Маєте проблему у певній сфері або з певним ресурсом – вибираєте ГПШ із запропонованого переліку і більш детально ознайомлюємося з переліком наявних даних.
Далі - обираєте аналітичне рішення, яке побудоване на основі використання зазначених шарів.
 
Варто зазначити, що зібрані шари дають не тільки можливість ознайомитись з ситуацією більш ніж за 20 напрямками (рельєф, адміністративно-територіальний поділ, клімат, промисловість, моніторинг довкілля тощо), а ще й вивантажити ГПШ на свої власні ПК за багатьма категоріями. Приклади базових ГПШ розміщені в окремому розділі Порталу і дають змогу користувачам, які не знайомі з технологіями ГІС, в один клік вивантажити ці шари на свій комп’ютер. 
 
 
Окрім геопросторових даних, які зібрані на порталі, можна використовувати для аналізу поточної ситуації в громаді наступні додатки:
 
ГІС-путівник, що складається з переліку ГПШ, які можуть бути застосовані для вирішення локальних задач. 
 
Атлас ОТГ – веб додаток порівняння та аналізу ситуацій у громадах з певними ресурсами (стану лісового покриву, типів наземного покриву тощо). Пілотні громади Проекту отримають спеціальний доступ до розширеної версії Атласу ОТГ, яка налічує низку спеціалізованих ГПШ (характеристики рельєфу, актуальні космічні знімки території, дорожня мережа, інші аналітичні шари). 
 
GIS Data – портал інтеграції відкритих геопросторових даних для створення передумов прийняття управлінських рішень представниками ОТГ. На порталі представлена геопросторова інформація з практичними кейсами її застосування,  яка буде постійно оновлюються та доповнюється новими ГПШ, веб-додатками, аналітичними моделями, в залежності від потреб громад Проекту.
 
GIS Data Портал (https://cid.center/gisdata/) - основа для прийняття ефективних рішень на основі даних, інноваційного розвитку вашої громади та збільшення місцевих бюджетів.
 
Проект “Е-рішення для громад” реалізується Центром розвитку інновацій за підтримки програми “U-LEAD з Європою”.
Повернутись