Відбулася 13 сесія Черкаської обласної ради

     19 квітня 2017 року сесія обласної ради продовжила свою роботу. Пленарне засідання вів голова обласної ради Олександр Вельбівець.

  Розпочалося засідання із хвилини мовчання за загиблими в зоні проведення АТО.

   Далі голова обласної ради повідомив про створення депутатської групи «Територія справедливості», до складу якої увійшли 5 депутатів, які раніше формували фракцію Партії ветеранів Афганістану, що була розпущена.
Тринадцята сесія обласної ради, розглянувши низку питань, завершила роботуЯк відомо, під час оголошеної перерви в пленарному засіданні до 19 квітня, проведено спільну нараду керівників депутатських фракцій за участі представників громадськості, на якій було напрацьовано та узгоджено спільний проект звернення депутатів Черкаської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та протидії гібридним загрозам національній безпеці України у зв’язку з агресією Російської Федерації. Головуючий вніс пропозицію включити до порядку денного проект рішення з цього питання і розглянути його першим. 

  
Від фракції ВО «Батьківщина» її голова Михайло Мушієк вніс пропозицію поставити на голосування і включити до порядку денного питання прийняття звернення депутатів Черкаської обласної ради до керівництва держави щодо проведення референдуму, на якому громадяни України мають висловитися щодо свого ставлення до продажу землі.

   Однак цю пропозицію депутати обласної ради не підтримали, адже серед питань, які вже внесено на пленарне засідання, є звернення, в якому висловлена позиція щодо недопущення скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

   Після цього депутати перейшли до розгляду, обговорення та прийняття відповідних рішень із затверджених питань. Першим вони ухвалили спільне звернення, напрацьоване та узгоджене депутатами усіх фракцій, до керівництва держави щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та протидії гібридним загрозам національній безпеці України у зв’язку з агресією Російської Федерації, за яке проголосувало 66 депутатів, присутніх на засіданні.


   Ними підтримано клопотання про нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України керівника сільськогосподарського підприємства ТОВ «Берестівець» Уманського району Василя Чекаленка. Разом з тим, таке ж клопотання стосовно голови Смілянської районної ради Володимира Грошева не набрало достатньої кількості голосів.

   Продовжуючи розгляд питань, було знято з контролю деякі рішення обласної ради.

    На сесії заслухано інформації начальника управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Михайла Лобаса щодо стану функціонування мережі закладів охорони здоров’я та забезпечення заробітними платами медичних працівників у Черкаській області і в.о. начальника Служби автомобільних доріг в Черкаській області Владислава Демиденка щодо планів і стану ремонту та відновлення доріг в межах Черкаської області у 2016 та 2017 роках.

  Решта питань порядку денного стосувалися низки звернень до керівництва державою з різних проблем, що наразі хвилюють жителів області.

    Водночас було прийнято низку звернень до міністерств і відомств центральних органів влади.


    В ході роботи депутати також підтримали звернення: до міського голови Львова А.Садового, голів райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських голів Черкаської області – щодо вирішення проблеми незаконного вивезення львівських твердих побутових відходів на територію Черкаської області і до Кіровоградської обласної ради – щодо необхідності проведення робіт з розчистки русла річки Тясмин, а також до голів районних рад, міських, сільських, селищних голів, депутатів усіх рівнів Черкаської області – щодо виділення субвенції обласному бюджету для закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги.

    На завершення роботи сесії прийнято рішення про ліквідацію постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення та утворення двох: з питань охорони здоров’я і окремо – з питань соціального захисту населення. В місячний термін керівники фракцій мають внести пропозиції щодо членства депутатів у складі новоутворених постійних комісій.

   Депутати внесли зміни до рішення обласної ради від 31.08.2016 №7-1/VII «Про обласну програму фінансування ремонту доріг державного значення, які проходять територією Черкаської області, на 2016-2018 роки».

   Тринадцята сесія обласної ради завершила свою роботу. 
 

 

                       Інформація надана за даними виконавчого апарату обласної ради
Повернутись