Відбулася чергова 36 сесія обласної ради

27 листопада 2014 року проведено чергове пленарне засідання обласної ради. Сесію відкрила і провела голова обласної ради Валентина Коваленко. В роботі засідання взяли участь керівники районів, міські голови, члени регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, представники підприємств, установ, організацій та засобів масової інформації області. Монастирищину на обласній сесії представляв заступник голови районної ради Тарас Пачесюк.

На початку роботи, депутати вшанували хвилиною мовчання бійців, загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході країни, а також депутата обласної ради Володимира Балаби, який пішов з життя 12 жовтня.

Відбулася 35 сесія обласної радиПотім Валентина Михайлівна коротко поінформувала депутатів і присутніх про свою роботу та діяльність обласної ради у період між сесіями: про підсумки позачергових виборів до Верховної Ради України та виборів сільських голів, про проведені заходи, зокрема, з відзначення Дня Гідності і Свободи України й про надану допомогу військовим – учасникам антитерористичної операції у східних областях України, тимчасово переміщеним та іншим громадянам, які опинились у складних життєвих обставинах.

За словами голови обласної ради, з початку року наша область втратила 46 бійців-патріотів. Сім’ям загиблих на фронті було виплачено допомогу в сумі 2,3 млн. грн. Також 73 депутати обласної ради передали кошти на виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям у сумі 213 500 грн. З особистого фонду голови обласної ради 35-м громадянам було надано одноразову грошову допомогу у сумі 57 500 грн. для вирішення соціально-побутових питань або на лікування.

Крім того, голова обласної ради нагадала депутатам, що сьогоднішнє пленарне засідання вперше транслюється в мережі Інтернет на офіційному сайті обласної ради, що забезпечить відкритість влади та висвітлення діяльності органів влади і місцевого самоврядування, адже «саме цього від влади вимагають громадяни – публічності у діяльності й відкритого здійснення управління».

З інформацією про хід розслідування фактів порушення громадського порядку обласної ради 25 вересня доповів керівник УМВС в Черкаській області Владислав Пустовар. Він, зокрема, повідомив, що за цим фактом відкрите кримінальне провадження, триває слідство.

Звернення регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Черкаської області до Кабінету Міністрів України, народних депутатів та політичних партій України озвучив голова регіонального відділення Михайло Падзіна. У зверненні, члени ВАССР в області, закликали керівництво й політичні сили країни до негайного впровадження соціально-економічних реформ, зокрема, реформи місцевого самоврядування й розширення повноважень місцевих громад.Відбулася 35 сесія обласної ради

У ході обговорення питань порядку денного чергової сесії депутати розглянули запропоновану регіональну програму модернізації комунальної теплоенергетики Черкаської обласної ради на 2014-2015 року. За словами першого заступника начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Наталії Зарічної, запровадження цієї програми дозволить скоротити використання природного газу комунальними теплопостачальними підприємствами Черкаської області на 30% від базового споживання у минулому році. Також передбачено модернізацію окремих комунальних підприємств теплоенергетики, зокрема, заміну паливних котлів на більш енергоощадні та запровадження на них альтернативних видів палива.

На ці заходи з державного бюджету надійшла субвенція у сумі 14,6 млн. грн. Освоєння коштів дозволить значно скоротити споживання газу і сприятиме енергобезпеці населення низки регіонів області, зокрема, в містах Ватутіне, Канів, Кам’янка та Умань, а також Смілянському, Христинівському, Чигиринському районах.

Після жвавого обговорення програми, депутати ухвалили рішення про прийняття регіональної програми.

Наступним розглянуто зміни до обласного бюджету на 2014 рік, про що поінформувала директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко. Вона, зокрема, зауважила, що з основними змінами депутати мали змогу ознайомитися на офіційному сайті та під час засідань профільної комісії обласної ради тож зупинилася на додаткових змінах, що були внесені в ході обговорення проекту змін.

Змінами передбачено виділення коштів на підтримку обласної програми «Турбота». На підтримку сімей загиблих бійців АТО передбачається виділити ще 1,7 млн. грн.; 800 тис. грн. – для надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах і які переміщуються із тимчасово окупованої території; 278 тис. грн. буде спрямовано готелям, санаторіям, гуртожиткам, де проживають біженці, у якості компенсації за харчування; на придбання тепловізора для депутата обласної ради Анатолія Чупилки, який наразі перебуває в АТО – 69 тис. грн.

Заплановані субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам: Золотоніському – на співфінансування проекту «Драбівецький сільський будинок культури – координаційний центр соціально-культурного розвитку місцевої громади», Смілянському – на проведення ремонту лікарні в с. Ротмистрівка, що в підпорядкуванні Смілянської ЦРЛ ім. Софії Бобринецької, Черкаському – на придбання меблів та будівництва свердловини для дошкільного навчального закладу в с. Степанки тощо.Відбулася 35 сесія обласної ради

Передбачено виділення коштів на заходи з відзначення 80-річчя з дня народження Василя Симоненка – ремонт будівлі редакції газети «Черкаський край» та облаштування робочого кабінету поета; збільшення на 1,7 млн. грн. обсягу бюджетних коштів на реконструкцію очисних споруд у м. Золотоноша та інше.

Усі запропоновані зміни були підтримані.

Було внесено зміни до ряду обласних програм і рішень: Програми розвитку інформаційного простору Черкаської області на 2012-2016 року, що викликані змінами у структурі облдержадміністрації; комплексної програми функціонування та розвитку системи цивільного захисту області, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації,створення регіонального матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2014-2015 роки; про встановлення щорічної обласної премії ім. Данила Нарбута.

Депутати підтримали рішення про території та об’єкти природно-заповідного фонду області, яким оголошено на території обласного центру трьох нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення на площі 20,09 га, а також надали погодження на користування окремими підприємствами ділянками надр з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки ділянок надр тощо.

Потім депутати розглянули питання управління майном обласної комунальної власності та низку інших питань.

 

За інформацією Черкаської обласної ради

Повернутись