25 березня 2016 року відбулося засідання чергової IV сесії обласної ради, яке провів голова обласної ради Олександр Вельбівець. У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, заступники голови, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, голови районних рад і райдержадміністрацій області, міські голови, керівники правоохоронних органів, комунальних підприємств, установ та закладів, представники громадськості та засобів масової інформації. Монастирищину на сесії обласної ради представляли голова районної ради Микола Орендарчук та голова районної державної адміністрації Олег Недогода.

  На початку роботи голова обласної ради оголосив хвилину мовчання за загиблим черкащанином Олександром Маламужем, прощання із яким відбулося годиною раніше на Соборній площі м. Черкаси.

   Олександр Вельбівець надав слово заступнику голови обласної виборчої комісії Валентині Габ. Остання поінформувала присутніх про набуття повноважень депутата обласної ради наступного у списку політичної Партії «Відродження» Лесі Онищак та політичної ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» Миколи Овчаренка у зв’язку зі складенням повноважень Олени Морозової та Юрія Ткаченка, відповідно.
  Також головуючий поінформував про створення міжфракційного депутатського об’єднання «За підтримку команди майстрів і футбольного клубу «Черкаський Дніпро», координатором якого обрано депутата Анатолія Коверського.

   У відведений час представники фракцій та позафракційні депутати озвучили звернення і запити. Зокрема, виступили: голова фракції політичної ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» Костянтин Омаргалієв (щодо підтримки законопроекту «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)») та член фракції Анатолій Яріш (звернення до депутатів міської ради та міського голови м. Черкаси стосовно виділення коштів на ремонт Обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка); член депутатської фракції політичної партії «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко (депутатський запит до голови облдержадміністрації та прокурора області стосовно ситуації навколо ПАТ «Дашуківські бентоніти»); голова фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Михайло Мушієк (про зняття з розгляду питання про надання в оренду цілісного майнового комплексу обласного комунального підприємства «Фармація»); член фракції політичної Партії «Відродження» Аракся Маргарян (стосовно діяльності дирекції Уманського дендрологічного парку «Софіївка» та щодо ремонту ділянки дороги Умань-Гайсин); член фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Володимир Волковичщодо перенесення розгляду питання надання погодження ТОВ «Пономар» на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення родовища прісних підземних вод в адмінмежах Софіївської та Яснозірської сільських рад Черкаського району) та голова фракції Юрій Ботнар (із заявою фракції до центральних органів влади щодо зниження тарифів на комунальні послуги для населення та зверненням до депутатів обласної ради про неприпустимість «кнопкодавства» під час голосування); член депутатської фракції політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП» Олексій Давиденко (поінформував про діяльність тимчасової контрольної комісії обласної ради з контролю за розслідуванням фальсифікацій виборів до обласної ради); член фракції Партії ветеранів Афганістану Павло Захарцев (про покращення матеріально-технічної бази Чигиринської підстанції комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»); позафракційний депутат Валентина Коваленко (звернення до Міністерства фінансів України щодо внесення змін до чинного Національного стандарту бухгалтерського обліку), а також член депутатської фракції Радикальної Партії Олега Ляшка Ірина Бачинська (щодо перевірки законності встановлення тарифів на комунальні послуги в смт Драбів) та Вадим Гайович (звернення від депутатського корпусу та головного лікаря Золотоніської ЦРЛ щодо сприяння у придбанні лікувальному закладу рентген-апарату).
   У ході обговорення порядку денного пленарного засідання депутатами було внесено ряд питань, а саме: проект звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо підтримки законопроекту «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)»; звернення до депутатів Черкаської міської ради та міського голови м. Черкаси стосовно виділення коштів з міського бюджету на ремонт Обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка; звернення до міністра фінансів України про незадовільний стан фінансування і забезпечення бібліотечних закладів області літературою, а також депутатські запити стосовно ситуації навколо ПАТ «Дашуківські бентоніти» й покращення матеріально-технічної бази Чигиринської підстанції та інші. 
   Після короткої перерви депутати перейшли до розгляду затвердженого порядку денного пленарного засідання сесії. 
   Оскільки питання були детально розглянуті депутатами у ході засідань постійних комісій і президії обласної ради, підтримано звіт про виконання обласного бюджету за 2015 рік та ряд обласних програм. Зокрема: обласну програму вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них на 2016-2018 роки; оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки; забезпечення функціонування та розвитку мобілізаційної готовності та мобілізації, фінансування заходів, спрямованих на підвищення рівня бойової готовності військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України на 2016-2017 роки; протидії тероризму на території Черкаської області на 2016 рік; забезпечення правопорядку, запобігання і протидії корупції області на 2016-2020 роки.

    Схвалено внесення змін до Програми розвитку туризму в Черкаській області на 2012-2020 роки, обласної програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2018 року; обласної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року; Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області на 2011-2015 роки.
   Активно депутати обговорювали зміни та внесені додаткові пропозиції до обласного бюджету на 2016 рік. Обговоривши і врахувавши всі аргументи, проект рішення набрав необхідну кількість голосів.

   Підтримали депутати і наступні рішення: про щорічний обласний конкурс з благоустрою населених пунктів області «Територія комфорту», про території та об’єкти природно-заповідного фонду області. Розглянули і підтримали питання надання гірничого відводу ТОВ «Відродження» і ТОВ «Жашків-Райагробуд» для розробки Жашківського-1 й Жашківського родовищ суглинків.
    Депутати заслухали інформацію прокурора Черкаської області Сергія Овчаренка про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території області.

     Обговорено і схвалено ряд питань управління майном обласної комунальної власності: про передачу, списання майна комунальної власності та оренду комунального майна бюджетними установами; передачу виробів медичного призначення; використання регіонального резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення; надання згоди на участь в об’єднанні юридичних осіб – Асоціації «Інклюзивного Реабілітаційно-Соціального Туризму»; припинення комунального підприємства «Річковий вокзал» Черкаської обласної ради; надання згоди на передачу транспортного засобу за договором позички.

    Серед іншого, ухвалено кадрові питання: про призначення на посаду завідувача комунального підприємства «Центральна районна аптека №3» Черкаської обласної ради Сергія Ковальова; на посаду директора комунального проектно-виробничого архітектурно-планувального підприємства «Облархбюро» Оксани Головатої та ряд призначень на посаду директорів комунальних видавничо-поліграфічних підприємств: Звенигородського – Олександра Латка, Смілянського ВПП «Тясмин» – Юрія Фарсалова та Уманського ВПП – Сергія Новака.

   Тривалим було обговорення питання про оренду цілісного майнового комплексу Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація». Врешті-решт для ухвалення проекту рішення голосів виявилося недостатньо. 
   На сесії було обрано представників громадськості до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції в Черкаській області. Зокрема, депутата обласної ради Олександра Рябошлика та начальника юридичного відділу ТОВ «М ПЛЮС» Олексія Василенка.

   Схвалено Положення про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Черкаській обласній раді; питання про Почесну грамоту Черкаської обласної ради; перейменування Ленінської сільської ради Драбівського району на Богданівську сільську раду; про розірвання двосторонніх міжнародних угод Черкаської області про співробітництво та співпрацю з суб’єктами Російської Федерації та інші питання.

   Не було підтримано внесення змін до рішення обласної ради від 19.02.2016 № 3-46/VII «Про звернення депутатів Черкаської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України та Національного банку України щодо передачі Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» з державної власності до спільної власності територіальних громад Черкаської області з віднесенням його до сфери управління Черкаської обласної ради.
   В ході роботи пленарного засідання обласної ради депутати розглянули і схвалили низку звернень депутатів Черкаської обласної ради до керівників держави, окремих структур виконавчої влади з питань, що хвилюють громаду області, а саме: щодо ініціювання внесення змін до Податкового кодексу України; з безпеки на транспорті щодо фінансування ремонту доріг та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та щодо виділення з Державного бюджету України у 2016 році коштів на реконструкцію, ремонт та утримання доріг загального користування на території області; щодо необхідності внесення окремих змін до законодавства стосовно об’єднаних територіальних громад та районних бюджетів, де такі громади створені; щодо виділення області додаткового міжбюджетного трансферту з державного бюджету на фінансування закладів професійно-технічної освіти; щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників; щодо неприпустимості продажу землі сільськогосподарського призначення; звернення до Президента України, Верховної ради України щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» та ряд інших.
    Наприкінці роботи депутати розглянули і підтримали зміни в складі постійних комісій обласної ради, озвучені депутатські запити і завершили роботу пленарного засідання. Всього було розглянуто 57 питань. 
 
За інформацією Черкаської обласної ради
Повернутись