29 грудня 2015 року проведено засідання позачергової сесії обласної ради. У її роботі взяли участь народний депутат України Сергій Рудик, голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Юрій Ткаченко, заступники голови, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, голови районних рад і райдержадміністрацій області, міські голови, керівники правоохоронних органів, комунальних підприємств, установ та закладів, представники громадськості, засобів масової інформації. 
  Монастирищину на сесії обласної ради представив голова районної ради Микола Орендарчук.
  На початку засідання Олександр Вельбівець надав слово для виступу народному депутату України Сергію Рудику. Останній, зокрема, ознайомив присутніх із позитивними сторонами й недоліками ухваленого Парламентом Державного бюджету на 2016 рік, озвучив окремі статті видатків і субвенцій, запланованих для Черкаської області, а також заплановані кроки щодо збільшення таких надходжень. 
   Жваву дискусію викликало обговорення схваленого Верховною Радою України змін до Податкового кодексу в частині скасування пільг на оподаткування підприємств аграрної галузі. За словами присутніх сільгоспвиробників зміни можуть стати фатальними, тому й викликали хвилю протестів по всій Україні. На підтримку сказаного виступив Олександр Вельбівець, зауваживши, що раніше депутатами обласної ради було схвалено звернення до Парламенту і Уряду щодо підтримки сільгоспвиробників, продовження дії знижених податків тощо.
  У ході сесії виступили зі зверненнями: Віктор Гончаренко та Валентин Судакевич стосовно підтримки дрібних і середніх аграрних підприємств; Володимир Костюченко озвучив звернення голови обласної організації «Захист дітей війни» Олександра Коваленка щодо фінансування діяльності громадської організації; Олександр Бурсак зачитав звернення голови Тальнівської громадської організації ветеранів учасників антитерористичної операції стосовно допомоги військовим в отриманні земельних ділянок. 
  Основним питанням, яке виносилося на розгляд депутатів, було «Про обласний бюджет на 2016 рік». Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталя Кравченко, доповідаючи з цього питання, зазначила, що обласний кошторис, передусім, спрямований на забезпечення соціально-культурної сфери і на підтримку незахищених верств населення. Наталія  Миколаївна детально ознайомила присутніх з обсягом доходів та видатків на 2016 рік. 
   Проект бюджету викликав жваве обговорення серед представників депутатського корпусу. Після обговорення проект обласного кошторису на 2016 рік був підтриманий більшістю депутатів.
  Далі народні обранці підтримали два звернення до керівництва держави: щодо необхідності внесення змін до держбюджету і щодо екологічної ситуації у Золотоніському районі.
  Наостанок Олександр Вельбівець вручив подяки депутату Анатолію Скіченку від військовослужбовців двох військових частин за активну волонтерську діяльність, вагомий внесок у вирішення матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України та зміцнення їх обороноздатності, привітав присутніх у залі із прийдешніми святами. 

 

За інформацією Черкаської обласної ради

Повернутись