Сьогодні, 22 квітня відбулася шоста сесія Монастирищенської районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Микола Орендарчук.
    25 депутатів працювали у ході роботи пленарного засідання.
  В роботі сесії взяли участь народний депутат України Антон Яценко, голова районної державної адміністрації Олег Недогода, депутат обласної ради Леся Онищак, керівники районних служб, структурних підрозділів, комунальних установ, селищний, сільські голови, представники громадських об’єднань та засобів масової інформації.
   На розгляд шостої сесії районної ради було винесено 20 питань, які, відповідно до Регламенту роботи Монастирищенської районної ради, попередньо розглядалися на засіданнях постійних комісій та президії ради.
  Перед початком своєї роботи депутати надали слово Андрію Столяру, керівнику правого сектору Черкаської області, який проінформував присутніх про наміри створення у Монастирищенському районі осередку правого сектору.
  Далі пленарне засідання заслухало виступ народного депутата України Антона Яценка, який зупинився на питаннях виконаної ним роботи на території Монастирищини упродовж останнього періоду та запланованих дій у майбутньому. Зокрема, Антон Володимирович зазначив, що у зв’язку із введенням в дію з 01.07.2016 Закону України  «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» та необхідності створення ОСББ уже проведено відповідні заміри вікон усіх багатоповерхових будинків у місті Монастирищі, які необхідно замінити на склопакети, на що уже виділено із державного бюджету кошти у сумі 1 200 000 гривень. Народний депутат зауважив, що завдяки співпраці з районною радою та районною державною адміністрацією ведуться підготовчі роботи щодо реконструкції центральної площі міста, кінотеатру та мрії монастирищан – міського басейну. Крім того, Антон  Володимирович наголосив на тому, що лише у трьох селах нашого району – Лукашівці, Шарнополі і Степівці ще не відновлено систему вуличного освітлення (за браком часу і коштів), проте запевнив, що найближчим часом ці проблеми будуть вирішені. А ще у планах – ремонт доріг, створення діагностичного центру, реконструкція стадіону, будівництво міської вбиральні та ряд інших. Під час спілкування з громадою Монастирищини народний депутат надав вичерпні відповіді селищному, сільським головам, районним депутатам, головному лікарю ЦРЛ та взяв проблемні питання під особистий контроль.
 Далі депутати районної ради приступили до розгляду питань порядку денного: заслухали інформацію Уманської місцевої прокуратури про результати діяльності на території Монастирищенського району за 2015 рік (доповідав Роман Павленко – керівник Уманської місцевої прокуратури); за поданням районної державної адміністрації затвердили районну програму розвитку паліативної допомоги на 2016 – 2020 роки (інформувала Людмила Гончар – лікар-онколог ЦРЛ), програму оздоровлення та відпочинку дітей у Монастирищенському районі на 2016-2020 роки (інформував Олександр Каплун – завідувач сектору у справах молоді і спорту райдержадміністрації), районну програму розвитку архівної справи у 2016-2020 роках (інформувала Оксана Шевчук – завідувач архівного сектору райдержадміністрації).
  У ході сесії депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку Монастирищенського району на 2016 рік, районної цільової програми «Призовна дільниця» на 2014-2016 роки, районної програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків», Положення про порядок призначення та звільнення з посади керівників комунальних підприємств, закладів, установ, організацій спільної власності міста, селища, сіл Монастирищенського району.
   Рішенням ради до районного бюджету на 2016 рік внесено ряд змін, викликаних розподілом і перерозподілом додаткових цільових трансфертів з обласного і державного бюджетів, трансфертів із місцевих бюджетів, розподілом вільного залишку районного бюджету та перерозподілом видатків.
  На пленарному засіданні депутати підтримали питання виходу із засновників районної газети «Зоря», погодили режим роботи торгово-розважальних закладів району, призначили Ірину Мариніну на посаду директора комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Монастирищенського району» та розглянули низку питань, що стосуються управління майном комунальної власності. Проте не схвалили питання створення Центру первинної медико-санітарної допомоги в районі.
   Всі голосування при прийнятті рішень ради відбувалися згідно з чинним законодавством. 
 
  Із результатами голосування можна ознайомитись на сайті Монастирищенської районної ради у розділі "Результати поіменного голосування" за таким посиланням:
 
http://monrada.gov.ua/rezultati-poimennogo-golosuvannya/24032016-roku-v-sesiya-viisklikannya/
 
  Після розгляду питань порядку денного до сесії районної ради звернувся голова громадської організації «Об’єднання підприємців Монастирищенського району» Ігор Світлишний з проханням підтримки та розвитку підприємництва у районі та включення представника даної організації з правом дорадчого голосу до складу комісій, які розглядатимуть питання функціонування суб’єктів підприємницької діяльності.
  Далі до сесії районної ради звернулася громадська організація «Стоп корупції», представник якої Денис Шинкаренко повідомив присутніх про те, що на адресу організації надійшло повідомлення від жителів Монастирищенського району про закриття сільських шкіл, тому ГО «Стоп корупції» вивчає питання законності та доцільності прийняття таких рішень районною владою. Голова районної державної адміністрації Олег Недогода проінформував, що мова про закриття шкіл не велася взагалі, натомість, відповідно до чинного законодавства обговорюються питання проведення оптимізації шкільної мережі та реорганізації (пониження ступенів) малокомплектних сільських шкіл, що сприятиме якісному навчанню дітей та економії бюджетних коштів. (Для інформації: утримання одного учня міської школи (при наповнюваності школи - 600 осіб) становить – 5 тисяч грн.,  Лукашівської (44 особи) – 33 тисячі грн., Степівської  (26 осіб) – 29 тисяч грн., Петрівської (29 осіб)  – 34 тисячі грн.).
  У депутатів районної ради та сільських голів до представника ГО «Стоп корупції» було багато питань: чому члени громадської організації без погодження місць розташування та отримання відповідних дозволів самовільно визначають місця для встановлення своїх палаток і проведення діяльності на території населеного пункту? Чому інформація, яку оприлюднює  ГО «Стоп корупції», суперечить тій, яка була надана жителями сіл в дійсності? Чому прохання спростувати неправдиву інформацію та висвітлити справжній стан справ і думки громадян  ігнорується?
   Сатанівський сільський голова Євдокія Форостяна подякувала Денису Шинкаренку за якісне її зображення на фото, розміщене в інтернет-мережі, проте зазначила, що інтерв’ю, надане нею за фактом, та тим, що з’явилося у ЗМІ, є повною протилежністю, так як навіть у планах не значиться реорганізаці сільської школи, не те, що її закриття, про яке було оприлюднено у ЗМІ. На запрошення ж сільського голови взяти участь у загальних зборах громадян (сходці), де можна почути справжню колективну думку жителів села, члени  ГО «Стоп корупції» не відреагували; а ще додала, що як і тоді, під час надання інтерв’ю, так і зараз вона акцентує увагу на тому, що більш демократичної районної влади, ніж зараз, у районі ще не було.
  На жаль, жодної чіткої відповіді на питання, поставлені депутатами районної ради, сільськими головами, представники ГО «Стоп корупції» не надали, як і не задовольнили неодноразове прохання районних обранців хоча б в усній формі ознайомити їх зі зверненням жителів Монастирищини, що надійшло до даної громадської організації.
  Депутати районної ради щиро побажали молодим людям стати чесними, не продаватися, жити по-совісті, зайняти гідну життєву і людську позицію та шукати корупцію не у провінційних районах.
 Підсумовуючи результати обговорення, голова районної ради Микола Орендарчук висловив прохання до представників ГО «Стоп-корупції» висвітлювати інформацію, яка відповідає дійсності.
  По завершенню роботи пленарного засідання керівники району відповідно до плану роботи провели робочу нараду з сільськими головами щодо благоустрою населених пунктів.
 
Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись