Відбулася Всеукраїнська естафета пам яті

 

  Всеукраїнська Естафета пам’яті «Слава визволителям України» крокує по Черкащині. Символічно те, що саме в цей період відбувалася і завершилася блискучою перемогою наших військ Корсунь-Шевченківська битва (24 січня — 17 лютого1944 р.) - одна з найуспішніших  із 35-и військових операцій, які пройшли на території України в 1944 році і завершилися повним звільненням України від німецько-фашистських загарбників.

      З ініціативи Монастирищеської міської організації  ветеранів війни  та праці (голова Василь Мамалига) спільно з працівниками районного краєзнавчого музею в Монастирищенській спеціалізованій школі №5 проведено цікавий і змістовний виховний захід, приурочений 75-річчю  Корсунь-Шевченківської битви та звільненню Монастирищини від фашистської навали. На зустріч із учнями 9-х класів був запрошений ветеран війни, 93-річний  Куроз Іван Олексійович. З цікавої розповіді директора музею Катерини Бульби, що перемежовувалася з переглядом уривків документальних воєнних фільмів,  військовими фотографіями, присутні дізналися про хід Корсунь-Шевченківської битви, про бої на території району, від яких залежало так багато для успішного завершення цієї героїчної баталії.  В розповіді приведені окремі епізоди  масового героїзму наших воїнів, які ціною власного життя не допустили прориву німецьких військ  до Дніпра на виручку  оточеному ворожому угрупуванню. Дізналися учні про  героїчні подвиги окремих воїнів: командира танкової бригади Олександра Бурди,  бронебійників Івана Жеребцова та Семена Тартикова,  командира групи автоматників Георгія Бастракова. Всі вони  в боях на території Монастирищини отримали найвищу військову нагороду – звання Героя Радянського Союзу, але посмертно. В боях за визволення нашого району полягло 2543 радянських воїни, їх останки покояться в братських і одиночних могилах.  А над ними височать пам’ятники і обеліски. На фоні знаменитого реквієму «Степом, степом»  перед присутніми висвітлилися  пам’ятники в усіх населених пунктах району із вражаючими  цифрами: кількість тих, хто пішов захищати Вітчизну, і поряд – кількість тих, хто не повернувся до рідної домівки.

       Голова ветеранської організації В.Мамалига  познайомив присутніх із сторінками бойової і трудової біографії  Івана Куроза. Учні тепло привітали ветерана,  подякували,  вручили квіти.

      Подібні заходи  поглиблюють знання громадськості, в першу чергу шкільної молоді, про історію звільнення від нацизму України, області, району, населених пунктів, про внесок наших земляків у Перемогу, висвітлюють історичну правду.

                                                    

                                                                                      За даними МОЗЗСО № 5

Повернутись