Зустріч з депутатом Верховної Ради України та представниками обласного Центру допомоги учасникам АТО

 
 
   5 травня відбулася зустріч голови районної ради Миколи Орендарчука, голови районної державної адміністрації Олега Недогоди з депутатом Верховної Ради України Антоном Яценком, представниками обласного Центру допомоги учасникам АТО Борисом Резніком та Сергієм Громико. На заході були присутні заступник голови райдержадмністрації Руслан Терещук, співголова Центру, голова громадської організації "Волонтерська група Монастирищини" Юрій Заворотний, голова районної організації Товариства Червоного Хреста Таміла Белінська, голова громадської організації "Монастирищенська районна спілка учасників АТО" Роман Возний, Вадим Саранюк - районний військовий комісар, Петро Орендарчук - начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Володимир Чуйко - головний лікар центральної районної лікарні, Володимир Левадський - директор районного центру зайнятості, Оксана Хінціцька - начальник відділу Держземагенства у Монастирищенському районі, начальники відділів райдержадміністрації.
    Під час спілкуванні з учасниками АТО з питань щодо виділення земельних ділянок народний депутат Антон Яценко наголосив на необхідності допомоги у вирішенні проблемних питань.
    У ході зустрічі були розглянуті питання про роботу структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів виконавчої влади в районі щодо надання пільг учасникам АТО, кількості мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців у районі, стану соціального, медичного та правового забезпечення атовців.
   Вадим Саранюк інформував, що станом на 05.05.2016 на території району районним військовим комісаріатом мобілізовано всього 355 осіб, демобілізовано – 236, з них учасників УБД – 185, поранених 10, з яких 6 оформили групи інвалідності, загинуло – 3, на даний час проходить службу в АТО – 119 осіб. Військовим комісаріатом надано допомогу в оформленні документів для надання посвідчення учасників бойових дій 27 особам. З початку 2016 року укладено контракти на військову службу в І кварталі - 18, в ІІ кварталі -3 військовослужбовців.
   Ольга Поліщук поінформувала, що в 2015 році надійшло 36 звернень, в 2016 - 8 звернень від учасників АТО та їх сімей, які були розглянуті на засіданнях комісії при райдержадміністрації. У ході розгляду вирішені питання щодо сприяння у виділені учасникам АТО земельних ділянок в адмінмежах Монастирищенського району, надані відповідні роз’яснення та консультації відповідно до чинного законодавства.
   Оксана Хінціцька поінформувала, що станом на 05.05.2016 до відділу Держгеокадастру надійшло 288 заяв про виділення земельних ділянок в адмінмежах Монастирищенського району для ведення особистого селянського господарства (за межами населеного пункту) учасникам АТО, з них на розгляді в відділі – 71, отримали дозвіл на викопіювання з ГУД - 185, надані накази на земельні ділянки – 182, з них - 185 отримали дозвіл на розробку технічної документації проекту землеустрою, 82 особам затверджено технічну документацію із землеустрою.
   Петро Орендарчук повідомив, що в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 05.05.2016 на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 148 учасників бойових дій з числа учасників АТО, 147 осіб користуються 75% знижкою на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, затвердженого Постановою КМУ № 105 від 4 березня 2015 року управлінням здійснюється виплата такої компенсації. За 2015 рік виплачено компенсації на суму 774 788.83 тис грн. 4 учасникам УБД, які, мають групу інвалідності, всановлено статус інваліда війни (УБД). Станом на 05.05.2016 на черзі для отримання санаторно-курортної путівки перебуває 11 учасників АТО, реалізували своє право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням в 2015 - 11 осіб (Трускавець «Карпатські зорі», м. Черкаси «Мошногір’я», Одеська обл. «Орізонт»), в 2016 – 3 особи ( м. Черкаси «Мошногір’я», Одеська обл. «Орізонт»).
   На виконання Указу Президента України від 18.03.2015 № 150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» з метою організації надання допомоги демобілізованим учасникам АТО, вивчення їх потреб, визначення видів соціальної допомоги, яких вони потребують, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації та центром соціальних служб для сім’ї і молоді складено 103 соціальних паспорти на демобілізованих учасників АТО.
  Володимир Чуйко інформував, що станом на 30.04.2016 за погодженими списками медогляду підлягає 125 осіб, медичний огляд пройшло 36 осіб.
   Амбулаторне обстеження і лікування пройшло 36 осіб у 2016 році. Стаціонарне - 11 осіб за 2016 рік, в обласному госпіталі для інвалідів війни - 37 осіб з початку 2016 року. Два учасники АТО планують лікування в обласному госпіталі у червні 2016 року. Станом на 04.05.2016 на лікуванні в Монастирищенській ЦРЛ перебуває 2 учасники АТО (УБД). За чотири місяці 2016 року зубопротезовано 7 осіб на суму 1922 грн 85 коп, 11 осіб сановано.
     Людмила Хоменко (спеціаліст міської ради із земельних питань) повідмила, що до міської ради надійшло 5 звернень щодо надання земельних ділянок під забудову. Всі документи осіб, які звернулися, подано до Головного управління Держземагенства у Черкаській області, з яких 4 особам видано дозволи на розробку технічної документації.
  По завершенню зустрічі учасники дійшли до спільної думки - враховувати побажання бійців та спільно вирішувати проблеми.
 
 
 
 
Повернутись