Відбулося позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС

Сьогодні відбулося позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, в якій взяли участь голова районної ради Микола Орендарчук, заступник голови райдержадміністрації Руслан Терещук, керівники установ і організацій району, начальники структурних підрозділів районної державної адміністрації, представники місцевих засобів масової інформації. На засіданні обговорили поточну ситуацію щодо поширення коронавірусної інфекції в районі.

За результатами засідання прийнято ряд заходів для регуляції питань щодо запобігання коронавірусу на території Монастирищенського району, зокрема, вирішили:

1. Монастирищенському районному відділенню Уманського відділу Національної поліції у Черкаській області:

забезпечити патрулювання в торгівельних, розважальних закладах з метою забезпечення дотримання вимог карантинних заходів, недопущення скупчення дітей, контролю відвідування дітьми торговельних центрів та інших місць з масовим перебуванням людей.

2. Монастирищенському районному відділенню Уманського відділу Національної поліції у Черкаській області, органам місцевого самоврядування вжити невідкладних заходів щодо заборони торгівлі харчовими продуктами на стихійних ринках, інших місцях неузаконеної торгівлі

3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування:

переглянути режим функціонування торговельно-розважальних центрів, маркетів, спортивних закладів та інших об’єктів з масовим перебуванням людей, за виключенням продуктових відділів, аптек, адміністративних закладів, АЗС;

посилити режим дезінфекції зазначених закладів.

4. Фінансовому управлінню райдержадміністрації та відділу житлово-комунального господарства містобудування, архітектури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністраціїрозглянути питання виділення 250 тис. грн з резервного фонду районного бюджету на запобігання виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, пов’язаної з поширенням короновірусу COVID-19на території району.

5. Органам місцевого самоврядування провести роботу з власниками торгівельних закладів, дирекцією залізничного вокзалу та автобусної станції, автоперевізниками стосовно розповсюдження друкованої продукції щодо профілактики захворювань на короновірус COVID-19.

6. Органам місцевого самоврядування, управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації,територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Монастирищенського району:

взяти під особливий контроль роботу з одинокими людьми похилого віку, забезпечивши їх соціальний супровід;

взяти під особливий контроль одиноких громадян похилого віку, які потребують соціального захисту (забезпечення продуктами харчування першої необхідності, медикаментами та засобами гігієни).

7. Рекомендувати районній організації товариства Червоного Хреста, в межах можливостей, долучитись до супроводу одиноких людей похилого віку та надання їм матеріальної допомоги.

8. Керівникам державних установ та органам місцевого самоврядування розглянути можливість запровадження віддалених робочих місць та надання відпусток працівникам на період карантину, оприлюднити номери «Гарячих ліній» в засобах масової інформації району та на офіційному веб-сайті райдержадміністрації

9. Відділу житлово-комунального господарства містобудування, архітектури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування забезпечити проведення комісійних, за участі фахівців Держпродспоживслужби,лабораторного відділення ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" ( за згодою), перевірок закладів торгівлі, громадського харчування, інших соціально важливих об’єктів щодо дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, санітарного законодавства, зокрема, щодо умов зберігання, реалізації харчової продукції, створення умов для дотримання особистої гігієни персоналом,(наявність достатньої кількості масок, рукавичок з урахуванням їх зміни, миючих та дезінфікуючих засобів, шкірних антисептиків) та відвідувачами тощо. За наслідками вживати адекватних заходів щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства.

10. Управлінню Держпродспоживслужби в Черкаській області, Монастирищенському лабораторному відділенню ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" ( за згодою), забезпечити у встановленому порядку здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, законодавства про безпечність та якість харчових продуктів, зокрема, стосовно наявності умов зберігання, реалізації харчової продукції, дотримання особистої гігієни персоналом та відвідувачами в закладах торгівлі, громадського харчування, сфери обслуговування населення,проведенням дезінфекційних заходів в громадському транспорті, об’єктів транспортної інфраструктури (автостанція, вокзал)., вживати відповідних заходів щодо усунення наявних порушень.

11. Органам місцевого самоврядування, відповідних служб уточнити алгоритм дій у разі введення надзвичайного стану чи надзвичайної ситуації.

12. Запропонувати фінансовим установам (банки, кредитні спілки тощо) забезпечити дезінфекцію їх банкоматів та терміналів.

13. Призупинити з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському сполученні.

 
 
Повернутись