Відбулося засідання чергової V сесії обласної ради

     3 червня 2016 року голова обласної ради Олександр Вельбівець відкрив і вів засідання чергової V-ої сесії обласної ради. У його роботі взяли участь голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, заступники голови, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, голови районних рад і райдержадміністрацій області, міські голови, керівники правоохоронних органів, комунальних підприємств, установ та закладів, представники громадськості та засобів масової інформації.

   На початку роботи пленарного засідання було відзначено переможців обласного конкурсу «Краща сільська рада», підсумки якого підбито напередодні. Голова обласної ради Олександр Вельбівець вручив нагороди, які отримали сільські голови відповідно за зайняте перше місце – Берестівецької сільської ради Уманського району, друге місце – Івахнянської –Монастирищенського і Бужанської – Лисянського районів, третє – Піщанської – Золотоніського, Моринської – Звенигородського, Лебединської – Шполянського районів.
   Водночас, варто зазначити, що на пленарне засідання прийшли представники ряду громадських об’єднань задля виголошення своїх вимог. Серед них значна група, що представляла інтереси громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи. З трибуни їхні вимоги озвучив депутат обласної ради Олег Баштан. Ліквідатори аварії на ЧАЕС та потерпілі прийшли захищати свої права. Вони вимагають, щоб держава забезпечила виконання закону про соціальний статус цих громадян. 
   
У ході розгляду порядку денного пленарного засідання депутати схвалили обласну програму охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки та цільову програму забезпечення підготовки (перепідготовки) та безперервного професійного розвитку медичних кадрів на 2016-2020 роки, підтримали зміни до раніше схвалених програм та рішень. Серед них: зміни до Програми економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2016 рік; регіональної програми розвитку малої гідроенергетики в області на 2011-2020 роки; підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області за 2011-2016 роки; обласної програми «Шкільний автобус» на 2016-2020 роки; підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2021 року; функціонування та розвитку системи цивільного захисту області, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, створення регіонального матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2016-2017 роки; рішення обласної ради від 04.03.2004 №15-16 «Про організацію щорічного обласного конкурсу на кращу сільську раду»; обласної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки. Після тривалого обговорення депутати підтримали зміни до обласного бюджету на 2016 рік; заслухали виконання Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на 2015-2017 роки; обласної комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки», а також програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Черкаській області на період до 2020 року.
    
Зважаючи на значну кількість питань порядку денного (розглянули лише 39 питань з порядку денного) депутати ухвалили рішення про перенесення частини питань на розгляд другого пленарного засідання V сесії обласної ради. 


                                                  Інформація надана відділом інформаційного                                                          забезпечення та взаємодії із засобами масової                                                         інформації

 
 
Повернутись