Відзначена 90 річниця утворення Монастирищенського району

 
 
 
 
 
 
 
   У щоденних турботах про завтрашній день рухається вперед життя. Та посеред цієї буденності є прекрасні свята – яскраві епізоди, які лишаються у пам'яті та формують традиції для наступних поколінь. Однією з таких особливих дат і є річниця народження Монастирищини, що утворилася 90 років тому. Цьогоріч цю подію святкували в районі 8 травня.
   Святковий настрій монастирищанам та гостям району ще зранку створював колектив духового оркестру районного будинку культури.
   Присутніх на святі частували щедрі "столи достатку", накриті кожною сільською радою району. Тут можна було посмакувати не тільки дарами місцевих садів та полів, а й запашним хлібом, короваями, пампушками, калачами, булками, справжніми шедеврами кулінарного мистецтва - тортами, тістечками, а ще смаженими поросятками та фаршированою рибкою із сільських ставків, запашною юшкою, приготовлених дбайливими руками господарів та господинь.
  На центральній площі міста монастирищан вабила розмаїттям виставка декоративно-прикладного мистецтва, на якій самобутні майстри демонстрували свої найкращі роботи: вироби з дерева, бісеру, декоративного розпису, вишивки, сувеніри. Привертала увагу і виставка художніх полотен, які відтворюють красу рідного краю. На виставці були представлені вироби та продукція промислових підприємств району.
  Урочистості з нагоди 90-ої річниці заснування Монастирищенського району відкрили голова Монастирищенської районної ради Ігор Іванович Нестеренко та голова Монастирищенської районної державної адміністрації Володимир Григорович Басанець. Керівники району відзначили досягнення, окреслили перспективи і побажали всім жителям району подальшого розвитку та процвітання на благо кожного й усієї України.
   За добрим звичаєм відзначили кращих людей району. Ювілейними медалями «90 років Монастирищенському району» та Почесними грамотами районної ради й райдержадміністрації нагороджено людей, які в різні роки зробили значний особистий  внесок у розвиток Монастирищини:
- Довгошию Ганну Микитівну – Героя Соціалістичної Праці, колишню доярку колгоспу села Княжа Криниця Монастирищенського району;
- Дригу Михайла Пилиповича – Заслуженого працівника енергетичного машинобудування,  колишнього директора Монастирищенського машинобудівного заводу;
- Дячука Івана Савовича – завідувача відділенням Київського інституту експереметнальної хірургії і трансплантації, кандидата медичних наук;
- Волошенка Івана Івановича – місцевого краєзнавця, творця історії та музейних закладів Монастирищенського району;
- Олійника Костянтина Володимировича – директора народознавчого центру «Мамаєва Слобода» у місті Києві;
- Шуста Дмитра Радіоновича – підприємця-мецената (м.Київ);
- Ходака Володимира Анатолійовича – віце-президента ФК «Славутич», підприємця-мецената (м.Черкаси);
- Червонописького Сергія Васильовича – голову Спілки воїнів-інтернаціоналістів України;
- Добрянського Валерія Леонідовича – Заслуженого лікаря України, завідувача гінекологічним відділенням Монастирищенської районної лікарні;
- Фомічову Галину Євдокимівну – Заслуженого вчителя УРСР;
- Карпенка Петра Тодосійовича – Заслуженого працівника сільського господарства;
- Мартинюка Михайла Тадейовича – доктора педагогічних наук, колишнього ректора Уманського педагогічного університету;
- Бріт Надію Михайлівну – Заслуженого працівника народної освіти України, професора, декана факультету іноземної філології Уманського педагогічного університету;
- Блажчук Ірину Степанівну – кандидата біологічних наук, співробітника Інституту фармакології і токсикології УМНУ (м. Київ);
- Козяра Леоніда Борисовича – Заслуженого працівника сільського господарства України, головного агронома СФГ «Ладіс»;
- Крохмаля Андрія Аркадійовича – депутата Черкаської обласної ради;
- Ярового Олега Станіславовича – депутата Черкаської області ради;
- Яценка Антона Володимировича – народного депутата України
та багатьох інших.
   А ще Монастирищина пишається своєю молоддю, яка прославила її не лише на території України, а й за межами. Так Таїсія Гедзун із Шабастівки визнана найсильнішою дівчиною планети у ваговій категорії до 75 к г. Цей титул вона здобула, беручи участь у першому чемпіонаті світу з багатоборства, що проходив у Йоркширі (Шотландія), де і здобула перше місце.
   Ще однією спортивною гордістю нашого району є вихідець із Аврамівки Микола Бондар, чемпіон світу з кікбоксингу у середній ваговій категорії, який 27 разів займав перше місце в Україні, двічі переможець Європи та володар Кубку світу 2011 року.
   Важливою подією під час святкування Дня Монастирищини стала передача делегацією Жашківського району естафети «Черкащина. Віхи 60-літньої історії», присвяченої 60-річчю утворення області, яка стартувала в січня 2013 року. Своєрідним містком між минулим, нинішнім і прийдешнім поколіннями є атрибути естафети: альбом і рушник, де відтворено стилі вишивки кожного району області.
   На день народження Монастирищенського району завітали гості з сусідніх Жашківського,  Маньківського, Христинівського та Уманського районів, які щиро привітали монастирищан зі святом та подарували пам’ятні подарунки.
   Щирим подарунком для усіх монастирищан та гостей заходу став святковий концерт, підготовлений кращими творчими колективами району. З нагоди святкування дня району також проведено ряд спортивних заходів, зокрема показові виступи секції східних єдиноборств.
   Справжньою родзинкою свята став дитячий груповий танець «Майдан’s», в якому взяли участь близько 100 осіб.
   Кожен з присутніх відчув неповторну атмосферу великої і дружної родини, насолодився українською мелодійною піснею, запальним танцем, щирим спілкуванням, отримав позитивні емоції та святковий настрій.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Відділ з питань організаційного забезпечення та внутрішньої політики
Повернутись