Відзначення 155 річниці перепоховання праху національного генія України

   

  22 травня 2016 року у місті Канів відбулися пам’ятні заходи з нагоди відзначення 155-ї річниці перепоховання праху національного генія України – Тараса Григоровича Шевченка. В урочистостях взяли участь голова обласної ради Олександр Вельбівець, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, народні депутати України – Владислав Голуб та Олег Петренко, місцеві жителі, студенти і школярі, військовослужбовці, делегації з районів і міст Черкащини, інших областей та із-за кордону, інші почесні гості.


  Вшанування пам’яті українського Пророка розпочалося покладанням квітів до Меморіалу слави загиблих воїнів та поминальною панахидою в Успенському соборі. Саме тут 20-22 травня 1861 року стояла домовина з прахом Тараса Шевченка та відбулося відспівування і прощанням із поетом.

  Після літургії всі учасники колоною, яку очолила молодь із портретом Великого Кобзаря, рушили «останньою дорогою Шевченка» до Чернечої гори на могилу Тараса Григоровича. 

  Також учасники урочистостей поклали квіти до пам’ятного знаку Олексі Гірнику – патріота-борця, який у радянські часи спалив себе живцем на знак протесту проти порусичення українців. 

   Після офіційної частини заходу усі бажаючі мали змогу ознайомитись із виставкою виробів майстрів народного мистецтва біля підніжжя Чернечої гори та придбати сувенірну продукцію, виконану у національному стилі.

   Також у нижньому парку Шевченківського заповідника відбувся урочистий концерт за участі творчих колективів Черкащини, з інших областей України та, навіть, представників української діаспори в Румунії. 


 

                                Інформація надана за даними відділ інформаційного      

                       забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

                      обласної ради

Повернутись